Żernikom już nic nie brakuje

Żernikom już nic nie brakuje

ŻERNIKI. W Żernikach oficjalnie otwarto boisko. Jest bardzo profesjonalne, z niezłą murawą i piłkochwytami. Inwestycję wsparła finansowo Lokalna Grupa Działania „Kraina Trzech Rzek”.

Komu boisko ma służyć – zapytaliśmy sołtysa. Adam Kołodziej wyjaśnił: Każdemu, kto zechce sobie pograć w piłkę. Mamy też swój żernicki zespół czternastu młodych piłkarzy, którzy nie tylko dobrze grają, ale też szkolą już młodszych następców.

Faktycznie, żerniccy piłkarze grali w dniu otwarcia z zespołem piłkarzy z Rożnowa i Obornik zwyciężając 13:3, co najlepiej świadczy o poziomie ich wyszkolenia i duchu walki.

Nowe boisko stanowi część pewnego kompleksu, który służy tej niewielkiej wsi.

Gdy Adam Kołodziej zdecydował się zostać kolejnym sołtysem, wieś nie miała nawet miejsca spotkań i wszelkie zebrania sołeckie organizowano u sołtysa w mieszkaniu.

Swoim uporem, pomysłowością i przedsiębiorczością pan Adam „zdobył” dla Żernik grunt dzierżony dotąd przez państwo i w pełni go ucywilizował. Prócz wspomnianego boiska stanęła tam wiata imprezowa, a obok powstał budynek, w którym niebawem pojawi się profesjonalna kuchnia.
Obok jest bogato wyposażony plac zabaw i zewnętrzną siłownią. Na tyłach wiaty stanie niedługo toaleta z dostępem do wody i ekologicznym szambem.
U wejścia na plac stoi obelisk, którym wieś uczciła powstańców wielkopolskich. Wokół powstaje park dendrologiczny. Adam Kołodziej osobiście dba o to, by sadzić tam ciekawe odmiany drzew, a każde oznaczone jest tabliczką znamionową z polską nazwą.

Żerniczanie nie kryją tego, że są dumni ze swego sołtysa, a sam sołtys stara się wraz z radą sołecką spełniać ich oczekiwania. W dniu otwarcia boiska wieś odwiedził ich sołtys z sąsiedztwa Przemysław Gronostaj, a samo otwarcie było doskonałą okazją do wspólnej zabawy. Był to rodzaj pikniku z przekąskami i wypieczonymi przez lokalne gospodynie ciastami. Kuchnią zawiadowała jak zawsze Violetta Kołodziej, a na wieczór zaplanowano dla chętnych potańcówkę.

Żerniki to wieś, której z szosy prawie nie widać, a wewnątrz tętni życiem i pięknie się rozrasta. We wszystkim wieś wspierają władze Obornik, z którymi dobrze współpracuje sołtys.

Infrastruktura w centrum Żernik, miejsce do spotkań, planowany park czy plac zabaw i nowe boisko bardzo wieś wzbogacają.
– Będzie jeszcze ładniej – zapewnia sołtys Adam Kołodziej i już zaprosił naszą redakcją za jakieś… 25 lat do parku, który stanie się prawdziwą dumą Żernik.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.