Zebranie muzyków w Połajewie

POŁAJEWO. W sobotę 4 kwietnia odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Oddziału Nadnoteckiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Pile. Tym razem zorganizowano je w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w Połajewie. 

Powitania kilkudziesięcioroga delegatów oraz zaproszonych gości dokonał prezes Oddziału Aleksander Korkowicz. Jeszcze przez wnioskiem o udzielenie absolutorium ustępującemu zarządowi, głos zabrał obecny na zebraniu starosta Wiesław Maszewski. Określony przez prezesa Korkowicza mianem sympatyka i dobroczyńczy amatorskiego ruchu śpiewaczego, podziękował za zaproszenie i wyraził swoje uznanie dla pracy PZChiO. 

Kolejnym punktem w porządku obrad był wybór nowego zarządu. W toku wyborów stwierdzono, że będzie nim stary zarząd, który okazał się po prostu niezastąpiony. I tak, funkcję prezesa pełnić będzie przez następną kadencję Aleksander Korkowicz, stanowiska wiceprezesów piastować będą Estera Serówka i Kazimierz Juskowiak, sekretarza Helga Kuczkowska, skarbnika Helena Karaniewicz, członkami zarządu pozostaną: Adam Białkowski, Jacek Erdmann, Jan Kołodziejski i Andrzej Kropiński. 

W roku 2009 Związek włączy się w organizację Jubileuszowego Koncertu „Rogoźno 2009” z okazji 40-lecia orkiestry dętej  RCK z Rogoźna, Pilskiego Koncertu Świątecznego oraz 70-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Oddział  planuje ponadto udzielenie pomocy merytorycznej w organizacji przypadających w tym roku rocznic powstania orkiestr i chórów z naszego regionu. 

W toku zebrania głos zabrał wójt gminy Połajewo Stanisław Pochyluk, pełniący tego dnia honory gospodarza. Wójt podkreślił znaczenie imprez zorganizowanych dotychczas we współpracy z PZChiO w Połajewie, nawiązując to tradycji chóralnej gminy i historii jednego z najstarszych chórów regionu – Towarzystwa Śpiewu im. św. Cecylii, który w roku 2010 obchodzić będzie jubileusz 115-lecia. Przy okazji swojego wystąpienia zaprosił na obchody tej rocznicy wszystkich obecnych. 

Walne zebranie PZChiO w Połajewie zakończył wspólny poczęstunek, na którym królowały pączki i ufundowana przez gospodarzy spotkania świąteczna biała kiełbasa.  


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.