Zderzenie na prostej drodze

Zderzenie na prostej drodze

POPÓWKO. Wczesnym rankiem, we wtorek około godziny 5:30, na 32. kilometrze drogi wojewódzkiej nr 187 na wysokości miejscowości Popówko doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Mercedes A180 oraz Ford Fiesta.

Wezwano na miejsce strażaków i ratowników. Gdy przybyli Ford znajdował się na środku jezdni, a w jego wnętrzu znajdowała się przytomna kobieta z zakleszczoną w pojeździe nogą. Drugi pojazd znajdował się na poboczu, kierujący nim mężczyzna opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem JOP i w początkowej fazie akcji nie wymagał udzielenia pomocy medycznej.

Osoby poszkodowane (kierowcy samochodów osobowych) po przebadaniu przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego (ZRM) zostały przetransportowane do szpitala w Obornikach i Szamotułach.

W początkowej fazie działań ratowniczych ruch na drodze wojewódzkiej został wstrzymany w obu kierunkach, a w końcowej wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejsce, prócz ratowników i strażaków, przybyła też policja. Funkcjonariusze wyjaśniali przyczynę zdarzenia i zderzenia a trzeba ich szukać jak zwykle w nieuwadze, brawurze i zmęczeniu.

Do działania strażaków należało zabezpieczenie miejsca wypadku, wykonanie dostępu do osoby poszkodowanej przy pomocy sprzętu hydraulicznego i udzielenie pomocy przedmedycznej poszkodowanej kobiecie. Odłączyli też akumulatory w pojazdach, uprzątnęli uszkodzone elementy karoserii samochodów z jezdni oraz zneutralizowali płyny eksploatacyjne z drogi.

Jak informuje mł. bryg. Leszek Walczak: W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brały cztery zastępy w sile 15 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Podobne artykuły