Zderzenie aut na Kubiaka. Ranne dziecko.

Zderzenie aut na Kubiaka. Ranne dziecko.

OBORNIKI Ulica Kubiaka to długi prosty odcinek drogi biegnący poprzez teren niezamieszkały i aż kusi kierowców by docisnąć tam gaz pomimo, iż jest to formalnie teren zamieszkania, więc z prędkością ograniczoną do 50km/h.

Z przekroczenia owej prędkości oraz z nieuwagi wynikają takie problemy jak ten z czwartku.

Tego dnia na ulicy Kubiaka, około godziny 16:50 doszło do zderzenia się jadących naprzeciw siebie dwóch samochodów osobowych marki VW Golf oraz Citroen C4.

W pojazdach podróżowały dwie osoby dorosłe oraz dwoje dzieci, które na szczęście opuściły auta o własnych siłach jeszcze przed przybyciem strażaków ratowników, choć wymagały udzielenia pomocy medycznej.

Wszystkie osoby poszkodowane zostały przebadane przez ratowników. Dwie z nich zostały po zaopatrzeniu na miejscu zdarzenia, a dwie przetransportowano do szpitali. Dziecko trafiło do szpitala w Poznaniu, a osoba dorosła do szpitala w Obornikach.

Policja wyjaśnia przyczyny zderzenia.

Na czas prowadzonych działań ruch został zablokowany w obu kierunkach. Na miejscu znajdował się zespół ratownictwa medycznego oraz policja. W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brały dwa zastępy w sile siedmiu strażaków państwowej straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, przemieszczeniu pojazdów na pobocze pasa drogowego, usunięciu elementów karoserii z drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z powierzchni jezdni – poinformował mł. bryg. Leszek Walczak

Podobne artykuły