Zbudowali boisko i rozegrali turniej

KOWANÓWKO. Gdy się skończył rok szkolny grupa młodzieży z Kowanówka postanowiła rozegrać turniej piłki plażowej. Z inicjatywy i za namową Joanny Kaźmierczak – prywatnie córki sołtys Kowanówka – młodzi ludzie znaleźli nad Wełną płaski teren i rozpoczęli prace przy budowie boiska. Niemal miesiąc trwało usuwanie darni by uzyskać nieckę boiska. Potem wiadrami noszono piasek aż dawna łąka zamieniła się w plażę. Porobiono i ustawiono wokół ławki dla widowni a gdy już wszystko był gotowe, osadzono słupki i naciągnięto siatkę. 

Wreszcie w sobotę 25 lipca siedem dwuosobowych zespołów z Kowanówka i Rożnowa zmierzyło się w pierwszym turnieju siatkówki plażowej wsi Kowanówko. Mecze sędziowała doświadczona nauczycielka wychowania fizycznego i trener Miłosława Janecka. Stroną formalną zajęły się sołtys Ewa Kaźmierczak wraz z Urszulą Pawlak z rady sołeckiej a Joanna Kaźmierczak zajęła się prócz gry także nagłośnieniem imprezy i oprawą muzyczną. 

Choć deszcz dwukrotnie na chwilę przerywał mecze, turniej przebiegał sprawnie i w dobrym tempie. Dość wyrównany poziom dowodził, iż wszyscy grający potraktowali go na serio. W czasie gdy kolejne dwójki wchodziły na boisko, pozostali zażywali ochłody w kąpieli w pobliskiej rzece. 

Wśród grających szczególnie wyróżniali się Jeremiasz Michalak grający w parze z Jakubem Tietzem. W meczu finałowym nie dali żadnej szansy niemal równie dobrej parze Adrian Ignasiak, Patryk Mucha i zajęli ostatecznie i bez trudu pierwsze miejsce w turnieju. Trzecie miejsce zajęła para Szymon Tarka z Dawidem Nogalskim. Nie tylko zwycięzcy, ale i pozostali uczestnicy otrzymali odpowiednie dyplomy i nagrody ufundowane przez wydział promocji urzędu miejskiego oraz radę sołecką. 

Jak zapewniła nas Joanna Kaźmierczak, celem nadrzędnym nie tyle był wynik, a dobra zabawa. Dowodem tych słów mogło być wspólne wieczorne ognisko na którym razem bawili się zwycięzcy wraz z pokonanymi. Młodzież ze wsi Kowanówko z pomysłami na spędzanie wolnego czasu zawsze może liczyć na radę sołecką i sołtysa. – Jeżeli nie chcemy by młodzi zbytnio błądzili, musimy zapewnić im jakąś alternatywą-– powiedziała nam na koniec sołtys Ewa Kaźmierczak. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.