Zawirowania wokół Sparty

OBORNIKI. Zarząd klubu piłkarskiego MKS Sparta Oborniki wydał oświadczenie związane z naszym artykułem „Korupcja w obornickiej Sparcie?”.  Zapewnia w nim, iż członkowie klubu nie mają i nie mieli nic wspólnego z jakąkolwiek korupcją w sporcie. Potwierdza jednak, że działacze Sparty byli przesłuchani przez policję, choć tylko w charakterze świadków w toczącym się postępowaniu. Potem znów twierdzi, iż w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nie toczy się żadne postępowanie przeciwko klubowi, czego wcale w naszym tekście nie pisaliśmy. 

Wedle prezesa Zbigniewa Gajewskiego „nie prawdą jest informacja jakoby przeciwko jakiemuś wysoko postawionemu działaczowi Sparty z  Obornik toczyło się jakiekolwiek postępowanie". Tym akurat obudził naszą czujność. Wszak my podaliśmy za komunikatem policji tylko tyle, iż toczy się postępowanie przeciwko „jakiemuś” wysoko postawionemu działaczowi sportowemu, ale nie napisaliśmy „jakiemu”, a to stąd, że nie mamy takiej wiedzy, a policja strzeże jego nazwiska. Skąd prezes powziął podejrzenie, że to mógł być ktoś związany ze Spartą, tego także nie wiemy.

Przypominamy że nasz tekst zakończyliśmy szczerą nadzieją, iż Sparta wyjdzie ze sprawy bez skazy i nadal przy tym trwamy. Zgadzamy się z prezesem Gajewskim, że  szum medialny wokół klubu w połączeniu ze wspomnianymi przezeń przesłuchaniami przez policję, nie służy Sparcie w pozyskiwaniu kolejnych sponsorów. 

Wolimy klub wspierać i to w każdym działaniu, niż pisać o zawirowaniach wokół Sparty, ale naszą rolą jest informować czytel- ników o wszystkim co się dzieje i ma coś wspólnego z powiatem obornickim. Taka jest dobrze pojęta rola prasy.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.