Zatrzymanie włamywacza

Zatrzymanie włamywacza

OBORNIKI. Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Obornik podejrzewanego o to, że dokonał łącznie 25 włamań na terenie samych tylko miasta. Prokurator Rejonowy zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu oraz dozór policji.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także mienie podejrzanego o wartości 35.000zł. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jak na razie 31-latek usłyszał łącznie 25 zarzutów.

Przez dwa lata na terenie Obornik miały miejsce włamania do pomieszczeń użytkowych, głównie firm produkcyjnych oraz sklepów. Złodziejowi pomagał brak monitoringu, który pozwoliłby na zidentyfikowanie włamywacza.

Podczas przeprowadzonego przeszukania w wynajętym przez mężczyznę mieszkaniu policjanci zabezpieczyli wykorzystywaną przy popełnianiu przestępstw odzież, jak i przyrządy służące do rozcinania kłódek, wytrychy i łamaki. Zabezpieczono także jego komputer oraz telefon, którymi mężczyzna posługiwał się przy wystawianiu do sprzedaży skradzionego mienia na portalach internetowych.

W wyniku przeprowadzonego przeszukania odzyskano także skradzione elektronarzędzia i narzędzia, dokumenty oraz inne rzeczy osobiste należące do pokrzywdzonych, o łącznej wartości nie mniejszej niż 20.000zł. Obecnie trwają czynności mające na celu odzyskanie pozostałych rzeczy, które zatrzymany mężczyzna sprzedawał na portalach aukcyjnych w Internecie posługując się fałszywym kontem.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej


USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576


TANI WĘGIEL
Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka Luz
– Węgiel Kamienny Orzech Luz
- Worki – Ekogroszki Węgla Kamiennego
- Luz, Worki
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!! Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.