Zaśpiewały Hebelki św. Józefa

OBORNIKI. Działający od  ponad ośmiu lat  przy parafii św. Józefa w Obornikach młodzieżowy zespół Hebelki Św. Józefa wystąpił na zaproszenie ks. proboszcza Rafała Banaszaka w niedzielę 2 stycznia. Słuchacze mogli uczestniczyć we wspaniałej uczcie duchowej przeżywając raz jeszcze niedawną Wigilię i jedne z najważniejszych w polskiej tradycji świąt Bożego Narodzenia.

Wieczorny występ rozpoczął utwór Eccomi Gesu w wykonaniu Radosława Białachowskiego, Rafała Cichockiego i  Radosława Krysztonia. Oprócz znanych i tradycyjnych kolęd usłyszeć można było m.in.:

Tobie, Mały Panie, Maleńka miłość, Wigilia to marzenie, Choć tyle żalu i oczywiście Oj maluśki z towarzyszeniem najmłodszych gości a w pięknym wykonaniu: Anny Ślachciak, Darii Nehring, Anny Walczak, Agaty Nowackiej, Radosława Białachowskiego i Agnieszki Lewandowskiej.

Dodatkową atrakcją była znakomita recytacja wierszy o tematyce wigilijnej. Wśród obornickiej publiczności nie zabrakło zagranicznych gości a wyjątkowe wzruszenie podczas koncertu  przeżywała Natalia Grabowski z zaprzyjaźnionego powiatu Luchow- Dannenberg. Można mieć nadzieję, że po sukcesie wieczoru kolędowego w Obornikach zespół wystąpi też zagranicą podobnie jak obornicki chór młodzieżowy Schola Cantorum, który niedawno  zdobył wielkie uznanie w Clenze i Wustrow.

Cieszyć może ogromna liczba goście zgromadzonych na koncercie w kościele św. Józefa. Jest to dowód, że piękny śpiew i tematyka kolędowa ma wciąż wielu miłośników.

Na koniec warto wspomnieć, iż ksiądz Rafał Banaszak niewątpliwie wie co to dobra muzyka i wszystko wskazuje na to, że melomanów czeka u niego jeszcze nie jedna uczta.

Podobne artykuły