Zarząd Dróg Powiatowych – koniec zielonego baraku

Zarząd Dróg Powiatowych – koniec zielonego baraku

Dyrektor Marek Pilarski, Zarząd Dróg Powiatowych, uświadomił nam błąd, który popełniliśmy w niedawnym artykule o przyszłości jego instytucji. Napisaliśmy tam, że barak na placu ZDP w Rogoźnie jest zielony, podczas gdy od pewnego czasu jest już brązowy.

Ta zmiana nie zaskakuje. Zielony to kolor nadziei, a tę drogowcy z Rogoźna już jakiś czas temu porzucili przemalowując znakiem tego swój baraczek na barwę ziemi.

Plac przed baraczkiem też pusty nie jest, bo sprzętów jednak trochę tam stoi. Część wyzłomowano, bo przeżarty rdzą do głębi zagrażał wszelkiemu bezpieczeństwu.

Zaskoczenia tu nie ma, bo sporą część sprzętu Zarząd Dróg Powiatowych otrzymał wraz z powstaniem powiatu od dawnego Rejonu Dróg w Pile. Było to jednak 24 lata temu i do tego – nie czarujmy się – Rejon przekazał powiatowi tylko to, co już wtedy było stare i zbędne.

W stanie posiadania Zarządu Dróg Powiatowych jest – z nowszych zakupów – włoski ciągnik Lamborghini Trattori, cud włoskiego producenta traktorów z siedzibą w Cento.

Ma też Zarząd małego 49-letniego Ursusa, który już nie ma sił do roboty, więc stoi i cierpliwie czeka na potencjalnych kupców lub muzealników.

Wśród sprzętu z kołami są dwa dostawczaki wywrotki, te dyrektor chwali szczególnie, bo są poręczne i bardzo przydatne oraz samochody osobowe marki Lanos i Dacia, których najlepsze lata już dawno minęły.

Są jakieś przyczepy, a z tych maszyn bez kół jest mały walec zwany przez poprzednika pana Marka „walczykiem”.

Do sprzętu ruchomego można zaliczyć lekkie zagęszczarki, w tym jednego „skoczka” co niewiele już skacze, bo nie bardzo ma gdzie. Jest też równiarka mała haczona do ciągnika i recykler, który ciągle potrafi zamienić asfalt w płynną masę.

Zarząd ma w swej dyspozycji kosiarkę i opryskiwacz oraz piłę spalinową z łańcuchem. Ma piaskarki, ale poszły na służbę, by w każdej z gmin coś sypało, gdy posypie z nieba. Jest też pług odśnieżny, a nawet pług wirnikowy, gdyby nas zasypało po szyję.

Urządzenie te wszystkie mają już swoje lata i od dawna przydałyby się w ich miejsce nowe. Te kosztują dziś krocie i wymagają od operatorów szerokich umiejętności.

Dyrektor Marek Pilarski wiąże wciąż koniec z końcem, jednak na temat przyszłości podległej mu bazy nie bardzo chce mówić.

– Będzie co ma być – odpowiedział niedawno o to pytany.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.