Zamiast należytej opieki – molestowanie seksualne

ROGOŹNO. W Wielkopolsce ogłoszono poszukiwania mężczyzny, który molestował seksualnie dziewięcioletnią dziewczynkę, przebywającą w ośrodku Pro Vita w Rogoźnie. 

Nie ma szczęścia ów ośrodek, od dnia gdy władze Piły oddały go powiatowi obornickiemu. Po wielu perturbacjach z tworzeniem tam domu opieki społecznej, budynek przejął wreszcie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Pro Vita, aby leczyć w nim uzależnienia, zajmować się profilaktyką uzależnień i opiekować się samotnymi matkami i ich dziećmi. Pierwszy kierownik okazał się, mówiąc krótko, hochsztaplerem. Obecna szefowa zdaje się nie radzić z ośrodkiem. Nie trzeba było długo czekać na tegoż skutki. 

Pro Vita ma jeszcze dwa ośrodki – w Poznaniu i Kostrzynie. Prowiant tam wozi kierowca, razem z kimś w rodzaju intendenta. Jest nim mężczyzna w średnim wieku i o dziwnych upodobaniach. Podczas gdy kierowca rozładowywał dowiezione do Rogoźna jedzenie, konwojent ruszył w liczne korytarze ośrodka. Wiedział, że biega tam samopas wiele dzieci. 

Upatrzył sobie wśród nich dziewięcioletnią dziewczynkę i zainteresował ją słodyczami, które miał schowane rzekomo w jednym z wielu pustych pokoi. Tam najpierw dziecko ściskał i całował, wpychając jej język w usta, potem zdjął jej majtki i obmacywał dziewięciolatkę. Gdy brutalnie gwałcił ją palcem, dziewczynka zaczęła krzyczeć. Ktoś to usłyszał i wypłoszył zboczeńca.

Samochód z prowiantem odjechał, zanim powiadomiono policję. Funkcjonariusze połączyli się szybko z placówką położoną w pobliżu miejsca, gdzie kierowca z intendentem mieli dowieźć kolejną porcję żywności. Tam jednak konwojenta już nie było. Zbiegł po drodze.  Zarządzono szeroko zakrojone poszukiwania. Jak poinformował nas, poproszony o komentarz w tej sprawie Marcin Marcinkowski, rzecznik powiatowej komendy policji w Obornikach: wiem o tej sprawie i mogę powiedzieć, że znane są mam dane i adres sprawcy. Na razie zbiegł i się ukrywa, ale zatrzymanie go jest tylko kwestią czasu. Ze względu na szczególną drastyczność sprawy tylko tyle mogę dziś przekazać. 

My zdołaliśmy się dodatkowo dowiedzieć w Poznaniu, że sprawca molestowania dziecka był już za podobnie czyny karany. Musi więc bulwersować fakt, że taka osoba ma swobodny wstęp do placówek, gdzie dzieci są objęte opieką i mają prawo do pełnego poczucia bezpieczeństwa. Jak było z tym bezpieczeństwem w Rogoźnie, nie warto nawet komentować. 

Jedyną dobrą wiadomością, może być fakt, że o przejęcie ośrodka stara się dyrektor szpitala w Kowanówku. Michał Manicki to świetny menadżer i doskonały administrator, który może zagwarantować, iż w przypadku sukcesu w swych staraniach, wyznaczy na szefa ośrodka taką osobę, która zapewni nareszcie normalne funkcjonowanie placówki, dając jednocześnie pełne bezpieczeństwo wszystkim podopiecznym. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.