Zamiast dzieci nadgodziny

MIŁOWODY. Po naszym niedawnym artykule o tym, że jest szkoła a nie ma w niej dzieci zadzwoniło do nas wiele osób pytając o szczegóły a najczęściej liczbę dzieci i nauczycieli. Sprawdziliśmy to w wydziale oświaty, który przygotował w związku tą sprawą odpowiednie opracowanie.

Wynika z niego, że w Szkole Specjalnej w Miłowodach pracuje, choć to nie jest najlepsze słowo czego zaraz dowiedziemy, dokładnie 15 osób. Z tego 12 – to pracownicy pedagogiczni zatrudnieni na podstawie stałej umowy o pracę. Pikanterii sprawie przydaje fakt, że wśród grona pedagogicznego aż 5 osób jest zatrudnionych mając jednocześnie przyznaną emeryturę. Prócz pedagogów szkoła zatrudnia wciąż 2 osoby w administracji i jedną osobę do obsługi szkoły. Mimo, iż naszym zdaniem nie ma w niej dzieci, to jednak wydział oświaty wyliczył, że w styczniu 2005 roku do znajdującego się tam gimnazjum uczęszczał jeden uczeń. To nie pomyłka w druku, naprawdę doliczono się jednego ucznia na 15 osób obsługi.

Obecnie nie ma tam już żadnego ucznia. Czy są nauczyciele i wspomniana obsługa tego nie wiemy, bo nie udaje się nikogo spotkać. Być może ktoś tam czasem bywa, bo anonimowo doniósł nam, że zorganizowano w szkole ferie. Nie poinformowano nas jednak czy dla pedagogów czy pracowników administracji bo przecież nie dla dzieci których nie ma. W naszym zdziwieniu niecodzienną sytuacją nie jesteśmy osamotnieni. Radny Piotr Gruszczyński podczas ostatniej sesji również wyraził głębokie zdziwienie.

Wedle prognoz i wyliczeń w roku 2004 na 2005 do szkoły tej miało uczęszczać 135 uczniów. Co się stało ze 134 skoro został jeden nie wiadomo? Może uczniowie istnieli jedynie w jaźni dyrektora placówki i urzędników oświatowych starostwa? Tak czy siak, Piotr Gruszczyński proponuje, aby komisja udała się do Miłowodów i poszukała dzieci. My ze swej strony będziemy z wielkim zaciekawieniem czekali na wynik. Starostwo również podjęło działania a naczelnik Paweł Drewicz wysalał do szkoły nawet pismo, w którym namawia do zrezygnowania z godzin ponadwymiarowych.

To nie żart. Nie było dzieci a były nadgodziny. To bodaj jedyna taka szkoła w Wielkopolsce, kraju Europie a może i na świecie. Choć pan naczelnik wyliczył iż uda mu się obciąć wydatki ponoszone przez podatników na wirtualną szkołę z planowanych 851 683 złotych do zaledwie 411 903 my jednak uważamy, że będą to najgorzej rozdysponowane pieniądze w całym powiecie.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej



BIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległości



USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576



TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!



Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.