Zamiast dmuchanej styropianowa lub inna

OBORNIKI. Tak jak nadmiernie nadmuchany balon pęka, tak prawdopodobnie pękła kolejna nadzieja na, nawet dmuchaną, salę sportową przy Zespole Szkół im. T. Kutrzeby w Obornikach. Inicjatorem jej budowy jest ojciec dyrektora szkoły, jednocześnie przewodniczący komisji społecznej rady powiatu.

Sala sportowa o ścianach pneumatycznych, tzw. dmuchana, miałaby stanąć w roku wyborczym jako lokomotywa mająca przeciągnąć tatę dyrektora i jego partyjnego kolegę z SLD, przez kolejne wybory samorządowe. Brak hali doskwiera szkole od dziesięcioleci, a szansa na nadmuchanie jej we właściwym czasie i miejscu jest nie lada pokusą. Takie rozwiązania techniczne, jak pneumatyczna hala, są z powodzeniem stosowane także w innych szkołach w kraju. Hala sportowa dmuchana, podobna do tych, jakie można zobaczyć na kortach tenisowych, może stanąć w niecałe pół roku. Może ona potem funkcjonować co najmniej 20 lat. Jej koszt, jak sprawdziliśmy, to minimum 1,7 mln zł. 

Choć to trzykrotnie mniej, niż średniej wielkości tradycyjna hala, taka kwota nie mieści się w możliwościach powiatu obornickiego. Tata dyrektora zgodził się sięgnąć nawet po najmniejszy i najtańszy model, za „jedyne” 1,2 mln złotych, ale to wciąż leży poza możliwościami powiatowej kasy. 

Gdy już wyglądało na to, że radni z SLD nie będą się mieli czym pochwalić podczas kolejnych wyborów, nagle pomocną dłoń im podał wicestarosta. Przemysław Gronostaj z Samoobrony zaproponował budowę hali z blachy i styropianu. Według jego wiedzy, taki obiekt można ustawić przy szkole już za jedyne 400 tysięcy złotych. Ile będzie w nim blachy, a ile styropianu, tego Gronostaj dokładnie nie wie. Ważne jest tylko to, aby hala stanęła i wytrzymała do końca kadencji. Jednak nawet 400 tysięcy złotych jest problemem dla powiatowej kasy, więc pomysł może nie wejść w fazę realizacji. 

Innego typu rozwiązanie zaproponował Kazimierz Zieliński z PSL. Wysłuchawszy „dmuchanych rewelacji”, podczas ostatniego posiedzenia komisji gospodarki, przypomniał zebranym, że wśród projektów finansowanych przez Wielkopolski Regionalny Program Rozwoju Regionalnego są także obiekty sportowe. Można sięgnąć w przyszłym roku po środki, o których zresztą mówił wcześniej na sesji radny wojewódzki Tomasz Szrama z PO. Problem jest jednak taki, że nim środki napłyną, skończy się kadencja i laury odbiorą już inni radni. W tej sytuacji można się spodziewać kolejnych tanich pomysłów sojuszu SLD z Samoobroną, na halę typu „szałas sportowy”, „wiklina” lub może „zgrabna ziemianka”.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.