Żałosny wygląd zwróconej dwójki

OBORNIKI. Proszę sobie wyobrazić budynek o sczerniałych, zagrzybionych ścianach, na których cześć tynku już odpadła, a na pozostałych jego fragmentach można przeczytać niecenzuralne napisy wykonane mazakiem lub sprayem.

Światło z trudem sączy się przez brudne, chyba nigdy nie myte okna z łuszczącą się farbą na wypatrzonych od wilgoci ramach i z  powybijanymi szybami. Zacieki wokół trwale zatkanych rur kanalizacyjnych odstraszają wyglądem i strasznym odorem. Woda z cieknącego centralnego ogrzewania zalała podłogi unosząc klepki i płyty, pod którymi rozwinęły się pleśń i grzyb. Zniszczone drzwi, powyłamywane elementy stałe, zerwana boazeria odsłaniająca poobijaną i pełną dziur ścianę. Zewnętrze budynku zaśmiecone do granic możliwości. 

To tylko fragmenty obrazu, jaki można było ujrzeć po przejęciu przez gminnych urzędników od urzędników powiatowych dawnego budynku przedszkola przy Młyńskiej, użytkowanego przez ostatnie lata przez obornicką zawodówkę. Dość rzec, że w tych drzwiach, które jeszcze zostały, brakowało aż 77 klamek. Starostwo powiatowe, po bardzo długim namyśle zdecydowało się wypłacić gminie 50 tysięcy rekompensaty za zniszczenia.

Oborniccy podatnicy musieli do tego dołożyć jeszcze około 1,3 mln złotych, aby budynek odzyskał dawny wygląd i konieczną funkcjonalność. 

Przeglądając z Iwoną Uniejewską, dyrektor znajdującego się znów w wyremontowanym budynku przedszkola nr 2 zdjęcia sprzed remontu, z trudem znajdowaliśmy te miejsca. 

Wielkim trudem i za ogromne pieniądze odnowione przedszkole znów działa. Jego uruchomienie zabezpieczyło potrzeby oborniczan do tego stopnia, że wciąż zostaje tam jeszcze kilka wolnych miejsc.

Dodajmy, że za zniszczenie obornickiego mienia, z tego co wiemy, nikt nie poniósł żadnej odpowiedzialności.   


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.