Zakupy noworocznego wariata

GMINA POŁAJEWO. W sobotę 3 stycznia pewien mieszkaniec Połajewka zrobił za kwotę około 300 zł zakupy w samoobsługowym sklepie spożywczym w Połajewie. Wśród towarów „kupionych” przez znanego mieszkańcom Połajewa i okolic a wielce oryginalnego klienta były też towary bardzo ekskluzywne, w tym drogie alkohole. 

Nie byłoby w tym jeszcze nic dziwnego, gdyby nie to, że ów klient za to wszystko po prostu nie zapłacił. Po naładowaniu torby do pełna opuścił sklep, nie zatrzymując się przy kasie. W stronę zdezorientowanych sprzedawczyń rzucił tylko, że poczta za niego zapłaci, bo dosyć mu jest winna. 

Sprzedawczynie bały się reagować, gdyż klient miał w ręku sporych rozmiarów kij i do tego zwykle zachowuje się dość niepoczytalnie. Kłopotliwy klient od pewnego czasu daje się we znaki większości punktów usługowych, instytucji publicznych i prywatnych. 

Dotychczas poczynione szkody przez cierpiącego najprawdopodobniej na zaburzenia psychiczne mieszkańca Połajewka w samym Połajewie były niewielkie, Zazwyczaj były to bardziej słowne demonstracje wyznawanej przez niego ideologii, ale po sobotnim incydencie w sklepie w Połajewie zaczyna się robić niebezpiecznie. 

Jeśli do tego doda się napaść na policjantkę kilka miesięcy temu, można uznać, że osoba ta powinna być leczona. Sprawę komplikuje fakt, że mieszkaniec Połajewka zamieszkuje samotnie, nie ma więc możliwości działania wspólnie z rodziną. Osoba wymagająca leczenia psychiatrycznego na to leczenie musi osobiście wyrazić zgodę, chyba że zastąpi ją wyrok sądu.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.