Żagle na Jeziorze Rogozińskim

ROGOŹNO. We wtorek 3 maja uroczyście zainaugurowano kolejny sezon żeglarski nad Jeziorem Rogozińskim. Przypomnijmy, iż w tym roku Klub Żeglarski Kotwica obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia.

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła zawodnikom, działaczom oraz zaproszonym gościom podczas uroczystej inauguracji tegorocznego sezonu. W żeglarstwie regatowym oprócz doskonałej jakości sprzętu, umiejętności sternika, o sukcesie decyduje też niejednokrotnie odrobina szczęścia. Na brak tegoż żeglarze rogozińskiej Kotwicy narzekać nie mogą. W 3-majowe przedpołudnie żeglarzom dopisała zarówno słoneczna pogoda jak i niezbędny do pływania sprzyjający wiatr. Zebranych na przystani Klubu Żeglarskiego Kotwica przywitał Mieczysław Kaniewski. Najpierw stosowną komendą wprowadził poczet sztandarowy oraz poczet flagowy, a następnie złożył prezesowi klubu Robertowi Ziółkowskiemu meldunek o gotowości żeglarzy do uroczystej inauguracji. Prezes podziękował i przeczytał opracowanie dotyczące historii klubu obchodzącego w tym roku 70-lecie powstania (przedstawimy je w jednym z kolejnych wydań naszej gazety bo to kawałek historii Rogoźna i jego mieszkańców). Następnie głos zabrał Przemysław Malinowski. Zadzwonił do mnie w piątek komandor Ludwik Musielak. Bardzo przeprasza, że nie mógł przyjść, ale jest złożony ciężką chorobą. Życzył żeglarzom stopy wody pod kilem i pomyślnych wiatrów – przekazał zebranym.

Minutą ciszy uczczono również pamięć o zmarłych żeglarzach, którzy odeszli na wieczną wachtę. Na zakończenie głos zabrał burmistrz Rogoźna Bogusław Janus, życząc żeglarzom samych sukcesów, aby sławili Rogoźno nie tylko w okolicy, ale także w całej Polsce.

Podobne artykuły