Zadbano o otoczenie wielkiej dziury

OBORNIKI. Formalnie zakończono prace przy budowie boiska zwanego „wielką dziurą”. Władze Obornik zadbały przy okazji o teren wokół obiektu. Na szczycie skarpy powstał spory okrągły klomb z białymi i czerwonymi kwiatami. Podobny, lecz prostokątny, zdobi parking u podnóża górki, na której stoi kościół. Staraniem wiceburmistrza Bukowskiego uporządkowano cały teren kościelnego wzgórza. – Musimy teraz zająć się jeszcze skarpami wokół wielkiej dziury. Zamówiłem już krzewy i zleciłem wysiać trawę. 

Samo boisko czeka już tylko na odbiór technicznym, choć nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nie będzie to takie proste. O ile nawierzchnia i opłotowanie nie budzą zastrzeżeń gospodarza obiektu, jakim jest OCS, to jednak dyrektor Tomasz Konitz zakwestionował solidność zamocowania koszy i nie ustąpi dopóki nie będzie miał całkowitej pewności, że są absolutnie bezpieczne.

Boisko po odbiorze będzie służyło dzieciom i młodzieży osiedla. O to, dla których sportowcół adresowana jest „wielka dziura”, zapytaliśmy wiceburmistrza Łukaszewskiego. – To nie jest boisko typowo sportowe, lecz rekreacyjne. Zbudowaliśmy je dlatego, by dzieci nie grały więcej w pyle i błocie. 

Kolejny obiekt sportowy wzbogaci osiedle, które niestety wciąż jeszcze przypomina mieszkalną pustynię. Brak świetlic, obiektów i urządzeń sportowych oraz terenów rekreacyjnych nie daje mieszkańcom szans na czynny wypoczynek, a młodzieży możliwości wyżycia się fizycznie ani intelektualnie. „Wielka dziura” w drobnej części tę lukę wypełni. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.