Za co mandat na Osiedlu?

OBORNIKI. Przełom października i listopada niemile wspominać będzie wielu mieszkańców Osiedla Leśnego, wezwanych do zapłacenia mandatu za niewłaściwe parkowanie. Ukaranych zostało kilkadziesiąt osób, a niektóre z nich dzwoniły później do naszej redakcji z pytaniem dlaczego, skoro nie ma tam znaku zakazu parkowania. 

Tu wyjaśnimy, że sprawa dotyczyła głównie ulicy Armii Krajowej czy Miękusa. Otóż przy wjazdach na osiedle jest znak informujący o wjeździe do strefy zamieszkania. Zgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym w strefie zamieszkania żadnych dodatkowych znaków być nie musi, a parkować wolno jedynie w miejscach  do tego przeznaczonych, czyli na parkingach. Przepis mówi wyraźnie: zabrania się parkowanie pojazdów w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. Zatem parkowanie wzdłuż ulicy, na jej poboczu, trawnikach czy chodnikach jest wykroczeniem. Na terenie strefy zamieszkania można jeździć z prędkością nie przekraczająca 20 km/h. Zdecydowanie więcej praw mają tam piesi. Im wolno iść nie tylko chodnikiem ale i jezdnią i to całą jej szerokością. 

Problem ukaranych kierowców pogłębia permanentny brak parkingów. Na taki brak skarżą się szczególnie mieszkańcy bloku nr 8 przy ulicy Armii Krajowej. Oczekują, że zarząd spółdzielni poza pobieraniem czynszów, pomyśli i o parkingach. Tymczasem jak zdołaliśmy się dowiedzieć, policja planuje już kolejne akcje, bo źle parkujące auta wyraźnie „denerwują” Marka Lemańskiego, radnego z terenu Osiedla Leśnego, który uważa, że porządek musi być.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.