Za wyjście na obornicki cmentarz można dostać mandat

Za wyjście na obornicki cmentarz można dostać mandat

ZIEMIA OBORNICKA. Oborniccy policjanci, wspólnie z żandarmerią wojskową, w niedzielę intensywnie patrolują miejscowości regionu. Zapowiadają, że będą pojawiać wszędzie tam, gdzie mogą tworzyć się skupiska ludzi.

Obowiązują ograniczenia, zgodnie z którymi z domu można wyjść jedynie do pracy, na zakupy do sklepów spożywczych lub do apteki. Policjanci w sobotę, w powiecie obornickim, wystawili osiem mandatów a dwie sprawy skierowali do sądu.

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak ostrzega, że mandat można też dostać za wyjście na cmentarz: Sytuacja ta dotyczy również cmentarzy, gdzie kontrole są cały czas prowadzone. Trzeba zrozumieć, że to dla dobra i bezpieczeństwa nas wszystkich. Nie jest to “wyjście pierwszej potrzeby”. Pamiętajmy, że można wyjść na chwilę się przewietrzyć, jeśli uważamy że jest to konieczne, ale tylko w bliskiej odległości od domu – powiedział Borowiak. – Zgodnie z art. 54 kodeksu wykroczeń – “kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany” – dodał.

Oborniccy policjanci proszą, żeby mieszkańcy regionu, mimo pięknej pogody, stosowali się do prawa i pozostali w domach.

Podobne artykuły