Z prochami w majtkach

GMINY RYCZYWÓŁ I POŁAJEWO. Znany diler z Ryczywołu niezbyt długo cieszył się wolnością. Przez sześć miesięcy handlował „białą śmiercią”, ale jest już za kratami. 

W minioną sobotę o godzinie 20:50, w miejscowości Huta czarnkowscy policjanci zatrzymali samochód, w którym przewożono narkotyki. Ford Escort z „obcymi” numerami rejestracyjnymi wzbudził zainteresowanie pełniących służbę policjantów. Kręcił się po okolicy a jadące w nim osoby najwyraźniej kogoś szukały.

Funkcjonariusze po krótkiej obserwacji wylegitymowali troje pasażerów i kierowcę. Zdenerwowanie, rozbiegane oczy i inne oznaki paniki skłoniły ich do przeprowadzenia kontroli osobistej zatrzymanych osób. 

W majtkach 22-letniego mieszkańca Ryczywołu znaleziono 31 woreczków z amfetaminą. W tej sytuacji sprowadzono na miejsce specjalnego psa do wykrywania zapachu narkotyków. 

Max, bo tak się pies wabił, zatrzymał się w pobliżu obudowy dźwigni zmiany biegów Forda, szczekaniem wskazując na skrytkę w której mogły być ukryte narkotyki. Max się nie pomylił. Po zdemontowaniu obudowy znaleziono w niej kolejną porcję amfetaminy. 

Taka ilość narkotyków dała policjantom wiele do myślenia. Uświadomili sobie, że to nie drobni dilerzy, ale hurtownicy. Szybko ustalono, że jeden z zatrzymanych mężczyzn znany jest na terenie powiatu obornickiego jako osoba handlująca środkami odurzającymi. Procederem zajmuje się od około pół roku, a w ostatnich miesiącach rozprowadził co najmniej 200 działek amfetaminy.

Ustalono też, że pozostali pasażerowie pojazdu – w tym jedna kobieta – również byli klientami 22-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty handlu narkotykami, za co grozi mu do 15 lat więzienia. Zabezpieczono też 2000 zł, które były prawdopodobnie utargiem z sobotniej sprzedaży „białego proszku”. Sprawę wyjaśniają policjanci wydziału kryminalnego komendy w Czarnkowie. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.