Z wdzięczności dla medyków powstał w Rogoźnie mural

Z wdzięczności dla medyków powstał w Rogoźnie mural

ROGOŹNO. W niedzielę rozpoczęto prace nad muralem, który już zdobi ścianę budynku mieszkalnego w Rogoźnie przy ulicy Wielka Poznańska 82.

Jest widoczny zwłaszcza dla wszystkich osób wjeżdżających do miasta od strony Murowanej Gośliny. Mural przedstawia pielęgniarzy, lekarzy oraz ratownika medycznego i jest wyrazem hołdu dla ich ciężkiej i odpowiedzialnej pracy w czasie trwania zarazy.

Projekt graficzny wykonała studentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, nadzwyczaj utalentowana i twórcza Martyna Przybylska z Garbatki.

Artystka wraz z pomocą ochotników wykonała piękną pracę, która będzie doskonałym wyrazem wdzięczności wobec służby zdrowia walczącej z koronawirusem.

– Zaprojektowałam dwie prace. Następnie odbyło się głosowanie, w którym to mieszkańcy Rogoźna podjęli decyzję, który projekt pojawi się na ścianie budynku. Oczywiście do tak dużej akcji potrzebowałam wsparcia osób, które pomogłyby w malowaniu i w ten oto sposób powstały dwie grupy, które pracowały na przemian – powiedziała Martyna.

Wspierająca artystkę Kinga Witt-Kapuścińska dodała: Ważne, że wszyscy działamy dla wspólnego dobra. Mamy wsparcie sponsorów, dzięki którym możemy działać. To akcja społeczna i bardzo fajnie, że ludzie w takich sytuacjach potrafią wspólnie się zjednoczyć i zdziałać coś wspaniałego.
Kinga Witt-Kapuścińska jest pomysłodawcą i motorem całego przedsięwzięcia.

Gdy pandemia ustanie, mural będzie nadal widniał, będąc dowodem jej istnienia i wdzięczności wobec tych, którzy z pandemia walczyli.Przy okazji Martyna Przybylska dowiodła praktycznej wartości swojego talentu.

Podobne artykuły