Z troską o obornickie Łazienki

Z troską o obornickie Łazienki

OBORNIKI. Nasz stały czytelnik, pan Aleksander, pyta w swym liście o to: Kto będzie korzystał z betonowej plaży na Łazienkach? Sprawdziliśmy, w obornickich Łazienkach betonowej plaży nie będzie. Powstaje plaża piaszczysta, która z pewnością znajdzie wielu amatorów opalania i wypoczynku nad wodą.
Pan Aleksander podniósł w swym liście też i to, że: Nie tak dawno Łazienki zostały odrestaurowane, a teraz ponownie zniszczone – czy to gospodarność czy brak myślenia. Budowa mostu na Wełnie wymusiła przeznaczenie części łąki nad rzeką na magazyn składowy, po którym poruszał się ciężki sprzęt transportowy. Władze miasta postanowiły wykorzystać ten czas na przebudowę części Łazienek, korzystając ze wsparcia finansowego ze strony władz województwa. Oborniki zyskały nie tylko nową przeprawę przez rzekę, ale dodatkowo plażę i środki na rekultywację terenu. Efekty tych ostatnich czynności będą widoczne od wiosny.
Nasz czytelnik zauważył też, że: Na tychże Łazienkach po ścieżce rowerowej jeździł ciężki sprzęt i skutki tego już widać, a za jakiś czas będą jeszcze bardziej widoczne. Tu możemy go pocieszyć, że owe skutki znikną. Podczas prac budowlanych koniecznym był wjazd alejką do tego nieprzystosowaną. Wobec braku alternatywy władze Obornik wyraziły na to zgodę, ustalając jednocześnie konieczność naprawy wszystkich zniszczeń na koszt wykonawcy prac.
Na koniec pan Aleksander pyta o to, ilu wandali zostało w Łazienkach wykrytych? Trudno odpowiedzieć na takie pytanie liczbami, choć problem z wandalami jest oczywisty. Część ich rozliczyła straż miejska, część policja. Często interweniują sami obywatele, choć jest wciąż lista sprawców niewykrytych. Najlepiej byłoby, gdyby wandali w ogóle nie było. To jednak marzenie, więc trzeba mieć oczy szeroko otwarte i interweniować na każdy przejaw niszczenia tego co wspólne.

Podobne artykuły