Z szacunkiem dla honorowych dawców krwi

Z szacunkiem dla honorowych dawców krwi

OBORNIKI. W restauracji La Mia spotkali się oborniccy krwiodawcy, aby wysłuchać miłych słów podzięki za ich dar krwi oraz odebrać odznaczenia będące dowodem szacunku, jakim darzą ich władze PCK.

Wśród zasłużonych dawców była prezes gminnego Rejonowego Oddziału PCK Urszula Bak ze swym zastępcą Janem Molskim. Gościem szczególnym była dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Okręgowego PCK Beata Kozak Cieszkiewicz, a gośćmi z daleka zespół niemieckiego czerwonego krzyża ze sprawdzonym przyjacielem ziemi obornickiej Matthiasem Lippe na czele. Grupie niemieckiej towarzyszył nieoceniony w takim przypadku Adam Maliński.

Przybył też burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, który przywiózł gratulacje, życzenia i upominki. Z zaproszenia skorzystała dyrektor SP ZOZ Małgorzata Ludzkowska, na barkach której spoczywa dbałość o zdrowie mieszkańców powiatu.

O spotkaniu krwiodawców pięknie i mądrze powiedział Jan Molski: Jest to coroczne spotkanie bohaterów, którzy dając krew dają życie. Niewiele można tu jeszcze dodać.

Były oczywiście życzenia i podziękowania, a prezes Urszula Bak szybko przeszła do konkretów, czyli wyróżnienia tych bohaterów z najdłuższym stażem, z największymi osiągnięciami i ze szczególnym zaangażowaniem.

Odznakę „Zasłużony Honorowy Krwiodawca” I stopnia odebrali: Ilona Woźniak, Alina Zielińska oraz Piotr Desperak. Odznakę II stopnia otrzymali: Łukasz Proch i zaocznie Leszek Perlicjan, który sam nie mógł odebrać odznaki, gdyż został powołany do wojska.

Specjalnymi medalami wybitymi z okazji 65-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK zostali wyróżnieni: Marek Walerowski, Sylwia Andrzejewska, Irena Tubicz, Alina Zielińska, Rafał Broniarczyk, Ryszard Zaucha, Krzysztof Ostrowski, Wojciech Fleiszer, Ryszard Miklejewski, Mirosław Ostrowski, Walenty Milejczak, Zenon Talar, Mieczysław Fiałkowski, Grażyna Suszek, Magdalena Hahn, Sławomir Bartol, Arkadiusz Sawiński, Henryk Działo, Ryszard Suszek oraz Eugeniusz Wenerski.

Oprócz wyróżnień były gratulacje, miłe słowa i gromkie brawa. Na koniec prezes zaprosiła wszystkich na pyszną kolację z deserem przygotowaną przez zespół restauracji La Mia. Ta część spotkania była przeznaczona na rozmowy znajomych, wspomnienia i spotkania (trzymając się terminologii Jana Molskiego) „bohaterów” z „bohaterami”.

Z naszych dziennikarskich obserwacji wynika to, że ci „bohaterowie” to bardzo zwykli ludzie, którzy robią w życiu różne rzeczy i są z pewnością przekonani, że nie czynią niczego nadzwyczajnego. Jednak przecież oddając bezinteresownie swą krew ratują życie wielu osobom. Robiąc tylko tyle robią aż tyle, (i chwała im za to) dając bliźnim lek, którego nauka wciąż nie potrafi wyprodukować w nawet największych fabrykach.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.