Z myślą o niepełnosprawnych. Trzy ważne inwestycje

Z myślą o niepełnosprawnych. Trzy ważne inwestycje

POWIAT OBORNICKI. Większość złożonych przez starostwo obornickie wniosków o wsparcie finansowe przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) zostanie zrealizowana, choć nie zawsze w oczekiwanej wysokości.

Fundusz tłumaczy, że otrzymał od rządu jedynie połowę należnych mu pieniędzy, więc musi je tak dzielić, by każdy wnioskujący otrzymał choć część wsparcia.

W przypadku obornickiego starostwa, jest to kwota 96 tysięcy na windę niezbędną w budynku starostwa osobom niepełnosprawnym. Taką windę chce wybudować starosta Zofia Kotecka, dostrzegając poważny problem z dotarciem osób z ograniczeniami ruchowymi do biur i wydziałów znajdujących się na piętrach. Koszt inwestycji sięgnie kwoty ponad 300 tysięcy, dlatego wsparcie PFRON bardzo się przyda.

Kolejna potrzeba to samochód niezbędny do dowozu osób z ograniczeniami do znajdujących się we Wiardunkach Warsztatów Terapii Zajęciowej. Na zakup pojazdu PFRON przekaże starostwu 60 270 złotych, resztę dołoży starostwo.

Kolejną potrzebą jest budowa podjazdu dla niepełnosprawnych do budynku urzędu gminy w Ryczywole. Na ten cel PFRON przekazał kwotę 43 430 złotych, a budowa podjazdu ze specjalną windą rozpocznie się staraniem wójta Henryka Szramy jeszcze w tym roku.

Jak widać PFRON podzielił co miał i tak ziarnko do ziarnka, powstaną trzy ważne inwestycje i zakupy, które znacznie ułatwią życie osobom niepełnosprawnym.

Podobne artykuły