XII Bieg Niepodległości

XII Bieg Niepodległości

OBORNIKI. Ponad 1000 osób uczciło niepodległość w dniu 11 listopada w Obornikach. Najwcześniej na trasie pojawiły się dzieci i młodzież, którzy licznie zgromadzili się na Rynku na starcie.

O godzinie 11:11 wystartował bieg główny na dystansie 10 km i bieg towarzyszący na dystansie 5 km. Dodatkowo odbył się także bieg integracyjny dla osób niepełnosprawnych. Zawody rozpoczęły się od wspólnie odśpiewanego hymnu Polski, a następnie burmistrz Tomasz Szrama wystrzałem z pistoletu dał sygnał do startu. Wszyscy biegacze na trasie mogli liczyć na świetnych doping oborniczan, którzy licznie wyszli z domów, aby wspierać tych, którzy zdecydowali się pobiec.

Najszybciej na mecie w biegu na 10 km zameldował się oborniczanin Sebastian Nowicki, który ukończył bieg z czasem 30:56.

Drugi był Jakub Szymankiewicz z Wronek, a trzeci Jakub Gorzelańczyk z Golęczewa. W biegu na 5 km najszybszy okazał się Tomasz Maluśki ze Śmieszkowa z czasem 16:45, drugi był Marcin Zieliński z Chodzieży, a trzeci Maciej Kowalczyk z Budzynia.

Każdy z uczestników biegu otrzymał w pakiecie startowym pamiątkową koszulkę, medal. Na mecie na każdego czekał rogal marciński przygotowany przez cukiernię Maćkowiak.

Imprezę przygotowały wspólnie Obornickie Centrum Sportu i Urząd Miejski w Obornikach, poprowadzili ją jak zawsze sprawnie Krzysztof Sroka z Waldemarem Cyrankiem.

Przy okazji biegu na płycie Rynku pojawiło się stoisko Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, promującej zdrowy tryb życia. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się konkurs dotyczący zdrowego życia z ciekawymi nagrodami, a licznej frekwencji dowodzi fakt, że rozdano ich ponad setkę.

11 listopada obchodzony na obornickim Rynku na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników biegu i osobom im towarzyszącym, a o wspaniałej atmosferze i dobrze przygotowanej jak zwykle trasie oraz wspaniałych kibicach można czytać na profilach społecznościowych.

Podobne artykuły