Wywrotka łodzi na Jeziorze Rogozińskim

Wywrotka łodzi na Jeziorze Rogozińskim

ROGOŹNO. W środę, po godzinie 16, na Jeziorze Rogozińskim, wskutek silnych porywów wiatru, doszło do wywrócenia się łodzi kabinowej z czterema osobami na pokładzie. Wywrócona łódź dryfowała około 40 metrów od brzegu.

Pasażerowie łodzi, czterech mężczyzn, ewakuowało się. O własnych siłach dopłynęli do brzegu. Byli lekko wychłodzeni, ale nie potrzebowali pomocy medycznej.

Mężczyzna, który jako pierwszy dopłynął do brzegu, pobiegł w kierunku Klubu Żeglarskiego Kotwica, skąd powiadomiono służby ratunkowe.

Strażacy z Obornik i Rogoźna użyli w akcji ratunkowej łodzi motorowej, pontonowej i sani lodowych. Ubrani w stroje ratownictwa wodnego sprawdzili, czy nie ma osób poszkodowanych,

Gdy okazało się, że wszyscy pasażerowie łodzi są na brzegu, wycofano wezwania dla specjalistycznej grupy ratownictwa wodno- nurkowego z Poznania.

Przy wykorzystaniu sprzętu WOPR i K. Ż. Kotwica podniesiono i odholowano dryfującą łódź na brzeg. Przy użyciu pompy szlamowej, wypompowano wodę z wnętrza pokładu łodzi i odholowano ją do miejsca stacjonowania.

Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia było niedostosowania się do alertów pogodowych. Tego dnia zapowiadano silne wiatry i burze.

Podobne artykuły