Wysokość nowych mandatów poznało w weekend czterech kierowców

Wysokość nowych mandatów poznało w weekend czterech kierowców

POWIAT OBORNIKI. Od 1 stycznia 2022 r. kierowców obowiązuje nowy (srogi) taryfikator mandatów.
Przepisy, które weszły w życie, są surowsze wobec piratów drogowych, a wysokość grzywny, jaka grozi za najpoważniejsze wykroczenia, w tym przekroczenia dozwolonej prędkości, powinna ostudzić gorące głowy i ciężkie nogi niejednego kierowcy.

Ruch na ulicach spowolniał ale to może być też pod wpływem zimowych warunków drogowych. Byli wszak i tacy, którzy zimy nie boją i woleli przekonać się na własnym portfelu, że popełnianie wykroczeń nie popłaca.

Tylko w miniony weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Oborniki zatrzymali czterech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Do przekroczeń prędkości doszło w Międzylesiu oraz w Dąbrówce Leśnej, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Najwyższy wynik pomiaru prędkości uzyskał kierujący, który przekroczył prędkość aż o 45 km/h.
Otrzymał on mandat w wysokości 1 000 zł i 8 pkt karnych.

Policjanci przypominają, że jazda zgodna z przepisami to przede wszystkim większe bezpieczeństwo dla wszystkich. Wystarczy jeździć przepisowo, a wysokość mandatów i ilość punktów karnych tym, którzy dbają o bezpieczeństwo, nie będzie straszna.

Podobne artykuły