Zasłużony dla powiatu obornickiego. Wręczono medale

Zasłużony dla powiatu obornickiego. Wręczono medale

POWIAT OBORNICKI. W piątek odbyła się w budynku starostwa powiatowego uroczysta sesja rady powiatu. Wręczono na niej medale Zasłużony dla powiatu obornickiego.

Była ona okazją do wyróżnienia osób i organizacji szczególnie zasłużonych dla powiatu obornickiego, formą podziękowania dla pracowników, którzy wyróżnili się swoim działaniem oraz pożegnania tych pracowników, którzy po latach pracy dla powiatu odchodzą na emeryturę.

Starosta Zofia Kotecka przyznała, że jest jej szczególnie miło móc odznaczyć medalem Zasłużony dla Powiatu Obornickiego, a warto wiedzieć, że odznaczenie to nadawane jest od 14 lat osobom szczególnie zasłużonym, których było już 29. Na sesję, prócz zwyczajowych gości, przybył senator Jan Filip Libicki.

Starosta powiedziała: Dziś takie odznaczenie wręczę osobom, które działając na różnych polach spowodowały, że ten powiat jest lepszy, rozwija się i daje mieszkańcom powiatu powód do dumy. To wyróżnienie łączy wspólny mianownik, by z zaangażowaniem działać dla mieszkańców. Uroczysta sesja jest też doskonałą okazją, by tym, którzy ciężko pracowali na rzecz naszej społeczności podziękować serdecznie za trud. Wyróżnienie podczas uroczystej sesji jest też formą podziękowania dla tych, którzy silnie związali się ze starostwem powiatowym, jego samorządem i społeczeństwem powiatu obornickiego.

Na początek prowadzący spotkanie Bogusław Janus poprosił sekretarza Piotra Sitka o przedstawienie pracowników odchodzących na emeryturę.

Ten wymienił bardzo lubianego Wojciecha Koniecznego, który przez wiele lat pracował w firmie ochraniającej starostwo: Pan Wojtek to osoba, która nie potrafi powiedzieć nie.

Naczelnik wydziału oświaty Krzysztof Poszwa wymienił z kolei przechodzącego na emeryturę Pawła Drewicza. Byłego nauczyciela, dyrektora szkoły, naczelnika wydziału oświaty, osobę wyjątkowa, która, jak powiedział: Potrafi wziąć telefon i zadzwonić do ministerstwa, gdy dany przepis jest wadliwy.

Drugą osobą, którą żegnał pan Krzysztof jest Renata Krajniak zajmująca się poborem i kwalifikacją wojskową, czy sprawami obywatelskimi.

Naczelnik Karolina Bak żegnała aż trzy osoby, w tym Bernadetę Błaszkiewicz, inspektora budowlanego.

Honorowe wyróżnienie za dotychczasową pracę i osiągnięcia otrzymała Joanna Konieczna. Pani Joanna przyznała: To wyróżnienie jest dla mnie wielkim zaszczytem, ale i wielką niespodzianką.

Podobne wyróżnienie otrzymał nie mniej zaskoczony taką formą wyróżnienie za długie lata pracy w samorządzie Wojciech Pawlik. Ten rzekł: Jestem wzruszony i bardzo zdziwiony. Nie dla wyróżnień wykonywałem i wykonuję swą pracę, tym mi milej.

Trzecią tak uhonorowaną osobą był Paweł Drewicz, który nawet zamierzał nie przyjść na tę sesję, w związku z prowadzeniem sesji rady miejskiej Obornik. Szczęśliwe jednak przyszedł i został wyróżniony, a warto przypomnieć, że pan Paweł był w starostwie osobą wyjątkową. Jego wiedza na temat oświaty była imponująco ogromna i pełna. Na dodatek zawsze chętnie się nią dzielił.

Kolejne wyróżnienie przypadło w udziale 100-letniemu klubowi sportowemu Sparta Oborniki, w którego imieniu wystąpił prezes Zbigniew Gajewski.

Honorowe wyróżnienie otrzymał też 100-letni jubilat, klub Wełna Rogoźno, a w jego imieniu wyróżnienie odebrał prezes Mirosław Pokorzyński. Obaj panowie podziękowali, nie kryjąc dumy z osiągnięć ich klubów.

Najważniejszymi wyróżnieniami tego dnia były z pewnością medale Zadłużony dla Powiatu Obornickiego.

Kapituła przyznała go w tym roku: Tomaszowi Szramie, Piotrowi Sitkowi i Robertowi Brdąkale.

W pierwszej laudacji można było usłyszeć, że Tomasz Szrama związany jest z samorządem nieprzerwalnie od roku 2007. Od kiedy został burmistrzem Obornik kładzie duży nacisk na współpracę z powiatem obornickim, czego efektem są korzyści dla mieszkańców Obornik jak i całego powiatu obornickiego. Z jego inicjatywy została uruchomiona między innymi komunikacja autobusowa obejmująca swoim zasięgniemy również ościenne gminy. Za kadencji burmistrza Tomasza Szramy gmina przekazała powiatowi na rzecz rozbudowy szpitala powiatowego kwotę 4,5 miliona złotych oraz prawie dwa miliony na zakupów karetki i wyposażenie medyczne dla tegoż szpitala. Gmina Oborniki wspiera także Warsztaty Terapii Zajęciowej we Wiardunkach, a także podjęła się prowadzenia jednej ze szkół powiatowych. Było też słów kilka o wspólnych z powiatem inwestycjach drogowych.

W przypadku Piotra Sitka laudacja brzmiała: Piotr Sitek zajmował przez wiele lat kierownicze stanowiska w obornickich zakładach pracy. Z samorządem związał się w maju 2003 roku. Rozpoczął wówczas pracę na stanowisku sekretarza powiatu, na którym pozostaje do dziś. Przez 19 lat swojej pracy prowadził i nadzorował wiele inwestycji na terenie powiatu obornickiego. Jego działania przyczyniły się do wzmocnienia więzi pomiędzy poszczególnymi gminami powiatu obornickiego. Dzięki działaniu Piotra Sitka w Rogoźnie powstało powiatowe Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży. W swojej pracy zawsze wykazywał się dużą rzetelnością i fachową wiedzą z zakresu prawa samorządowego.

O Robercie Brdąkale można było usłyszeć, że: Po ukończeniu studiów na Wojskowej Aka- demii Medycznej pracował w wielu szpitalach wojskowych. Po przybyciu do Obornik w 2001 roku został ordynatorem chirurgii obornickiego szpitala. Jako wysokiej klasy specjalista zbudował renomę placówki i na przestrzeni lat zmieniał jej oblicze. Zawsze aktywnie zabiegał o modernizację placówki, a dzieląc się swoją wiedzą wykształcił wielu lekarzy. Był zawsze zaangażowany w pozyskiwanie jak najlepszej kadry medycznej. Swoją pracą zaskarbił sobie nie tylko wdzięczność u wiele mieszkańców powiatu obornickiego, ale i ich zaufanie. Nigdy nie brakował bowiem osób, które chciały powierzyć jego rękom to co mają najważniejsze, własne życie i zdrowie.

Pod koniec spotkania wystąpił senator Jan Filip Libicki gratulując wszystkim wyróżnionym. Przyznał: Czuje się w tym powiecie i w Obornikach harmonię, z której popłyną dwa wnioski. Po pierwsze, że ludzie jakimi jesteście są chętni do współpracy, a po drugie, że im niżej tym łatwiej jest współpracować.

Całe spotkanie w obornickim starostwie umiliły występy piosenkarskie uczestników „Mikrofonii”.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej



BIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległości



USŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576



TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!



Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.