Wyroki w sprawie afery wodociągowej

OBORNIKI. Gdy się w ubiegłym roku okazało, że badanie wód ściekowych wykonuje firma bez uprawnień, obornicka spółka wodno-kanalizacyjna stanęła przed koniecznością zapłacenia ogromnej, wielomilionowej kary. Nowy prezes spółki Tomasz Augustyn podjął natychmiast negocjacje w jej sprawie a winnych afery zwolnił z pracy. 

Były to trzy osoby tworzące komisję wybierającą firmę wykonującą badania. Warto dodać, że w owej trójce zasiadali syn znanego w Obornikach polityka z SLD i szwagierka byłego prezesa. Zwolnieni dyscyplinarnie z pracy zaskarżyli decyzję prezesa przed sądem pracy. 

Proces trwał bez mała rok i miał dośc burzliwy przebieg. Adwokaci skarżących, jak i oni sami, nie stronili do pokazania zarządu PWiK w możliwie najmniej korzystnym świetle. Dotarliśmy do materiałów z których wynika, iż jedna z pań twierdziła, że skutkiem zwolnienia jej z pracy poroniła, inna starała się przekonać sąd, że z powodu afery jej dziecko nie dostało się do przedszkola. W tym przypadku sprawdziliśmy i to. Okazało się, że dziecko zwolnionej jest na liście przyjętych do przedszkola.  

Obie panie były zdania, że wielomilionową karę przedsiębiorstwo może zapłacić, bo posiada znaczny majątek, więc po co robić problemy. 

Ze skarżącymi zmagał się na sali sądowej prezes Augustyn i choć sam odmówił nam jakiegokolwiek komentarza, trzeba mieć świadomość, że bez wątpienia nie było mu łatwo utrzymać w mocy swą decyzję.   Wreszcie zapadł wyrok odrzucający pozwy byłych pracowników PWiK. Prócz tego sąd nakazał im pokryć koszty po 3000 złotych, nie wspominając o honorariach adwokackich. Wyrok nie jest prawomocny. Sprawa jest o tyle dla wszystkich ważna, że spółka wodnokanalizacyjna jest w całości własnością obornickich podatników i to w rzeczywistości oni poniosą koszty zawinionej przez zwolnione osoby kary.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.