Wyniki zawodów motorowodnych

Wyniki zawodów motorowodnych

ROGOŹNO. Relacjonując zawody motorowodne w Rogoźnie pominęliśmy wyniki, nad którymi pochylali się dość długo sędziowie, podczas gdy maszyny drukarskie czekały już na gazetę. Obiecaliśmy czytelnikom podanie wyników, co spiesznie czynimy. Były to zawody w ramach III Eliminacji Mistrzostw Polski, które co prawda miały odbyć się w piątek , jednak zostały decyzją sędziego głównego, Jerzego Wojewody, odwołane ze względu na panujące złe warunki atmosferyczne.

Gdy aura się poprawiła 32 zawodników spojrzało na symboliczną flagę startową, którą burmistrz Roman Szuberski przekazał sędziemu głównemu, a ten rozpoczął wyścigi. Nie brakowało zawrotnych szybkości i zwinnych manewrów. Śledziły je przedstawiciele władz Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego Franciszek Haber i Tomasz Wencel wraz z sędziami zawodów oraz komisarzem UIM Per Bensonem i opiekunem Muzeum Sportów Motorowodnych w Żninie Stefanem Czarneckim.

Najmłodszym zawodnikiem zmagań był 10-letni Adam Partyka, a ścigano się w klasach: OSY-400, F-125, GT-30, O-125 oraz w klasie GT-15.

W ostatnim dniu zawodów w niedzielę w klasie OSY-400 w biegach finałowych wystartowało dziewięciu kierowców, a w klasie F-125 dziesięciu i to oni rywalizowali o tytuł Mistrza Europy. W klasyfikacji końcowej najlepsi okazali się w klasie OSY-400 Badaukis Janis z Łotwy, Dranseika Arvydas z Litwy, Rochowiak Jakub z Polski. W klasie F-125 Marek Peeba z Estonii, Kęciński Sebastian z Polski, Finotti Luca z Włoch.

Podczas Mistrzostw Europy w obu klasach rozegrano wyścigi w ramach III Memoriału im. Czesława Janusa, którego małżonka była obecna na ceremonii wręczenia oraz XI. Memoriale im. Bolesława Niklewskiego w klasie F-125.
Na podium stanęli także zwycięscy Mistrzostw Polski, które odbyły się podczas weekendowych biegów. Medaliści Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostw Polski w sezonie 2021 wzięli udział w eliminacjach w Chodzieży (26-27 czerwca), w Trzciance (7-8 lipca) oraz w Rogoźnie (24-26 września). Medale w klasie OSY-400 zdobyli: Michał Poźniak (KSMiM Trzcianka), Aleksander Goliński (Włocławskie SSM), Jeremi Jóźwiak (UKS przygoda Chodzież). W klasie O-125: Sebastian Kęciński (KSMiM Trzcianka), Thomas Trabitsch (Niemcy), Henryk Synoracki (PKM LOK). W klasie GT-30: Jakub Rochnowski (WKS Zegrze), Laura Lokavica (Łotwa), Jacek Kołpaczyński (Ślizg Szczecin).

Podobne artykuły