Wyjątkowa wieś Wargowo

WARGOWO. Kto wjedzie do Wargowa zaraz poczuje, że wjechał do miejscowości zupełnie wyjątkowej. Wzdłuż wysadzanej wiekowymi drzewami drogi stoją zadbane domy z pięknymi ogródkami. Wykoszone pobocza oddziała od jezdni chodnik. Pomiędzy nim a asfaltem założono niedawno trawniki i posadzono tam kwiaty. Wszędzie pachnie ładem i czystością. 

Stojący w Wargowie wiejski dom kultury nie ma sobie równych. W sobotę otwarto przy nim ogród rekreacyjny. Na wyłożonym równiutkim kolorowym brukiem podwórzu stoi ogromna zadaszona wiata, pod którą zmieści się cała wieś. Została perfekcyjnie wykonana przez lokalną firmę Wandy, Bogdana i Łukasza Grobelnych. Jest też duży grill, stoi też bufet z solidnym kamiennym blatem a całość zdobi piękna zieleń. Dzięki wsparciu sponsorów na ruszcie piekły się kiełbaski kaszanki i inne frykasy. 

Zanim jednak mieszkańcy Wargowa zaczęli biesiadę, sołtys Irena Magdziarek podziękowała osobom najbardziej aktywnym i najczęściej z nią i z radą sołecka współpracującym na rzecz wsi. Podziękowała też firmom, takim jak Sumin czy Paulinie Ratajczak z uścikowskiego Wrimaru, zawsze chętnie wspomagających wieś we wszelkich inicjatywach. Na otwarcie terenu rekreacyjnego do Wargowa przybył wiceburmistrz Bukowski oraz radni i kilku urzędników. Był też Henryk Wojtysiak sercem wargowianin, sławiący wieś fotogramami i słowem wiązanym.

Proboszcz z Chludowa poświęcił wiatę i wszyscy zasiedli do stołów, a „Gospodarne Wargowianki” znów pokazały co potrafią. Biesiada po dobrze wykonanej pracy to bodaj najlepsza integracja, jaką można sobie wyobrazić. Jaki daje ona efekt, łatwo zauważyć. Trzeba tylko odwiedzić Wargowo – wieś wyjątkową. 

 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.