Wójt woli mniej, ale solidniej

GMINA RYCZYWÓŁ. Niektóre sołectwa gminy Ryczywół nie przeznaczyły w tym roku ze swoich budżetów żadnych pieniędzy na drogi. Przykładem może być sołtys Ludom Karol Roguszka. Stwierdził, że skoro radny Chmielewski nie dotrzymał obietnicy zabezpieczenia pieniędzy na utwardzenie placu w jego wsi, to wieś musi zrobić to sama. Dlatego sołectwo nie da ani grosza na drogi, a swój fundusz przeznaczy na utwardzenie wspomnianego placu.
W tej sytuacji radny Marian Głów się zastanawiała się, czy w tych sołectwach drogi też winny być przez gminę remontowane?
Wójt Henryk Szrama obiecał mu przyjrzeć się stanowi tych dróg, a jednocześnie zastanawia się nad tym, by dróg gruntowych w ogóle nie naprawiać, a zaoszczędzone tym sposobem pieniądze przeznaczyć na utwardzanie choćby krótszych odcinków dróg gruntowych. Powiedział podczas ostatniej sesji rady gminy: Samo równanie niewiele daje. Tam gdzie jest utwardzenie, tam droga po zimie pozostaje nadal w niezłym stanie. Chcę zrobić mniej dróg, ale solidniej.
Trudno nie zgodzić się z wójtem, bo bywa często tak, że droga wyprofilowana po zimie równiarką, po pierwszym deszczu wraca do stanu sprzed równania i nikt nie korzysta z wydanych na jej równanie pieniędzy.

Podobne artykuły