Wójt Ryczywołu: Na oświacie się nie zaoszczędzi

Wójt Ryczywołu: Na oświacie się nie zaoszczędzi

GMINA RYCZYWÓŁ. Podczas niedawnej sesji rady gminy Ryczywół radna Bogusława Figiel namawiała pozostałych radnych oraz władze gminy do zaoszczędzenia pieniędzy na pracownikach oświaty.

Wójt Henryk Szrama wyliczył jednak radnej, że: Nauczyciele mimo zamknięcia szkól nadal pracują, należy im się wynagrodzenie, przynajmniej zasadnicze. Jeżeli przepracuje ktoś godziny nadliczbowe, których wiele jednak nie mają, to należy mu się wyższa pensja. Podobnie jak pracownikom administracyjnym i obsługowym. Im też się należy. Owszem zaoszczędziliśmy już na jednym oddziale w Ludomach, na wiele rzeczy wpływu jednak nie mamy. Choć zapis o pomocy pedagogiczno- psychologicznej napisane są mętnie, to musimy je też realizować, bo dostajemy na nie subwencję oświatową, a ponadto rodzice się ich domagają.

Zdaniem wójta: Poprawa sytuacji materialnej rodzin poprzez darowane im 500 plus, wcale nie wpłynęło na poprawę sytuacji w rodzinach a potrzeby wsparcia pedagogiczno- psychologicznego są jeszcze większe i wciąż rosną. Ponadto obecna sytuacja ujawniła, że wielu domach nie ma nadal komputerów, nie ma jak pracować i to pomimo tego, że rodzony otrzymały już duże kwoty z 500 plus nie mówiąc o różnych wyprawkach. Postaraliśmy się o laptopy dla tych rodzin, ale musimy sprzęt ubezpieczyć.

O zaoszczędzeniu na pracownikach oświaty nie ma zatem mowy, tak jak i na całej oświacie oszczędzić się nie da, bo potrzeby są wielkie i ciągle rosną.

Podobne artykuły