Wojewoda podpisał umowę ze starostą Kotecką

Wojewoda podpisał umowę ze starostą Kotecką

POWIAT OBORNICKI. Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podpisał we wtorek umowę z władzami powiatu obornickiego na dofinansowanie zakupu ambulansu dla szpitala w Obornikach. Pieniądze przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Symboliczny czek na kwotę 400 tys. zł przekazała obecna na uroczystości poseł na Sejm Marta Kubiak.

– Dziś zdrowie jest najważniejsze. Zdrowie i bezpieczeństwo Wielkopolan nie mają barw politycznych i nigdy ich nie powinny mieć – mówił wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podczas przemówienia. Umowę razem z wojewodą podpisała starosta Zofia Kotecka, wicestarosta Waldemar Cyranek oraz skarbnik powiatu Joanna Konieczna.

Dofinansowanie pozwoli na zakup ambulansu typu „S”, który jest ambulansem reanimacyjnym używanym w stanach zagrożenia życia. W porównaniu do innych typów ambulansów to właśnie wyposażenie karetki „S” jest najbardziej rozbudowane oraz zaopatrzone w zaawansowaną aparaturę medyczną.

– Współpraca rządu z samorządem jest niezwykle istotna. Tylko w ten sposób możemy zobaczyć efekty w poszczególnych powiatach. Mieszkańcy powinni wiedzieć, w jaki sposób rząd dysponuje środkami, które pochodzą z pieniędzy obywateli, a przykładem tych decyzji rządowych jest chociażby to dofinansowanie – dodał wojewoda.

Na terenie powiatu obornickiego funkcjonują dwie karetki typu „S” i „P”.

Podobne artykuły