Wodociąg drogi, ale potrzebny

KISZEWKO. Dobiegł końca kolejny etap wodociągowania zachodniej części gminy Oborniki. Czysta woda popłynęła do Kiszewa, Kiszewka i Stobnicy. Kolektor z czystą wodą ma 27 km długości nie licząc przyłączy i doprowadza wodę do 190 gospodarstw. Jego budowy podjął się pan Bromber z Pniew a kosztował aż dwa miliony siedemdziesiąt tysięcy złotych. To była bardzo droga inwestycja z powodu dużych odległości przesyłu wody do rozrzuconych po okolicy gospodarstw. 

Koszt przyłącza w zwartej zabudowie kosztował ok. 11 tys. złotych a w luźnej aż 20 tysięcy. – Ten koszt nigdy się nie zwróci, ale zdrowia mieszkańców tej części jak i całej gminy nie można przeliczać na pieniądze – powiedziała Anna Rydzewska podczas przekazania wodociągu i przypomniała – sześć lat temu obiecałam że wszędzie musi dotrzeć czysta woda bo to jest najważniejsze. 

Podziękowali jej za to z kwiatami w dłoniach sołtysi Ryszard Niemiec z Kiszewa, Józef Przychodny z Kiszewka i Ryszard Szrama ze Stobnicy. Sercem wodociągu jest stacja pomp w Kiszewie umieszczona w odnowionym budynku przy szkole. Wykonana została w najwyższym standardzie a zamontowane tam ogrzewania ma uchronić pompy i rury przed zamarznięciem w razie mrozów. W wodociągu ucieszył się sołtys Kiszewa – u nas tak bardzo obniżył się w studniach poziom wody, że za kolka lat by jej wcale już nie było.  Wykonawca odebrał podziękowania za sprawne wykonanie inwestycji a także za prace wykonane społecznie dla wsi. Ten etap wodociągowania jest już zamknięty. 

Zostało jeszcze bez wody Sławienko i Niemieczkowo. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.