Wiosennie i operetkowo

POŁAJEWO. Kulturalną wiosnę zainaugurowało spotkanie gminnego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, które tym razem upłynęło pod znakiem operetki. Na zebranie zaplanowane na godzinę 14.00 w czwartek 26 marca przybyła blisko setka zacnych emerytów i rencistów z terenu gminy. 

Zebranych powitała przewodnicząca koła Kazimiera Nowaczyk, kierując słowa podziękowania dla dyrektor GOK-u za zapewnienie części artystycznej podczas spotkania, powitała również dziesięcioro nowych członków, dla których oprócz słów powitania przygotowano na ten dzień legitymacje. Do zrzeszonych w gminnym Kole Związku Emerytów zwrócił się w kilku słowach obecny na spotkaniu wójt Stanisław Pochyluk, zachęcając, by w obliczu nadchodzącego kryzysu gospodarczego oderwać się od trosk codziennego dnia choćby przy okazji tego typu spotkań. 

Po kliku słowach wstępu na świeżo odnowionej scenie połajewskiego GOK pojawili się wykonawcy: muzykujące małżeństwo Dominik i Marianna Nowakowie. W wykonaniu pana Dominika, doskonałego śpiewaka i jego akompaniującej na pianinie żony można było wysłuchać godzinnego koncertu złożowego z najbardziej znanych przebojów operetki, musicalu i muzyki filmowej. Nie zabrakło znanej pieśni śpiewanej niegdyś przez Kiepurę i na zmianę na widowni rumieniły się to brunetki, to blondynki, do których pan Dominik kierował swoje zalotne spojrzenia. 

Okazuje się, że bez względu na wiek panie łase są na komplementy i rumienią się niezależnie od wieku tak samo intensywnie. Śpiewak nie zapominał jednak o swojej młodej małżonce, którą co jakiś czas wyprowadzał zza pianina i z dumą prezentował jako swoje natchnienie i sens życia. Po tej prawdziwej uczcie duchowej, jaką zaserwowało zebranym małżeństwo Nowaków, przyszedł czas na "małe co nieco" przy aromatycznej kawie.    


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.