Winda do lasu

Winda do lasu

POWIAT OBORNICKI. Przez ostatnie półtora roku istniała możliwość oglądania produkcji telewizyjnych nadleśnictwa Oborniki o zrównoważonej gospodarce leśnej, a osoby przejeżdżające przez powiat obornicki trasą nr 11 i 178 dodatkowo podziwiały kolorowe leśne billboardy.

Wszystko było powiązane tajemniczym hasłem „Windą do lasu”.

Jak to? Windą? Do lasu?

W Nadleśnictwie Oborniki zrealizowany został projekt pod nazwą „Windą do lasu – kampania edukacyjno-informacyjna o zrównoważonej gospodarce leśnej wraz z modernizacją infrastruktury nadleśnictwo Oborniki uwzględniającą potrzeby osób niepełnosprawnych”. Program był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
Istotą projektu było udostępnienie Izby Edukacyjnej Nadleśnictwa Oborniki osobom niepełnosprawnym ruchowo. W celu ominięcia barier architektonicznych i pokonania dwóch kondygnacji powstała nowoczesna winda zewnętrzna.

Izba Edukacyjna w Nadleśnictwie Oborniki działa już blisko 20 lat, jednak dopiero realizacja projektu pozwoliła na zaopatrzenie jej w nowoczesne urządzenia multimedialne, niezbędne do prowadzenia edukacji zgodnie ze współczesnymi standardami.

Aby zapewnić osobom niewidomym, niedowidzącym i głuchym dostęp do leśnych treści edukacyjnych, książki i tablice wyprodukowane w ramach projektu zostały przetłumaczone na język Brille’a, a produkcje filmowe zostały zaopatrzone w napisy, tłumaczenia migowe oraz audiodeskrypcję.

Podobne artykuły