Wigilia przyjaciół

OBORNIKI. Stowarzyszeni i Gospodarni powstali około ośmiu lat temu, aby wspierać się wzajemnie i wejść w struktury samorządowe. Na początku było to kilkadziesiąt osób, dziś ich liczba sięga dwustu. Jest to jedna z największych organizacji w powiecie. 

Oprócz licznej grupy działaczy i czynnych członków, wywodzących się niemal ze wszystkich środowisk, SiG ma też nie mniej liczne grono sympatyków z rożnych miejscowości powiatu obornickiego. Jak co roku członkowie i sympatycy SiG spotkali się na wspólnej wigilii. W wypełnionej po brzegi sali siedli obok siebie przedsiębiorcy, samorządowcy, nauczyciele, lekarze, rzemieślnicy, duchowni, emeryci… Połączeni troską o rozwój swoich gmin. 

Wszystkich powitał prezes Roman Białachowski, przypominając, że to ostatnia wigilia tej kadencji samorządów i zaraz po niej trzeba jednoczyć siły, aby wygrać kolejną. Burmistrz Anna Rydzewska podziękowała za pomoc swoim zastępcom i życzyła wszystkim zebranym zdrowia oraz powodzenia we wszelkich planach. Ks. dziekan Józef Kamzol poprosił o wsparcie burmistrz w niełatwym przecież dziele przez przyjaciół, kolegów, współpracowników. „I męża” – zakończył tę myśl  Bogdan Rydzewski. Po krótkiej modlitwie zebrani przełamali się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia. 

Potem była wieczerza, śpiewnie kolęd i długie, serdeczne rozmowy przy stole. Dyrektor Marek Daniel zapytał doktora Roberta Brdąkałę czy dobrze go traktują w obornickim szpitalu, bo jak nie, to ma już on dla niego miejsce w szpitalu w Puszczykowie. Ordynator Brdąkała odparł: ja już jestem miejscowy i tak pewnie zastanie, a kilkanaście osób z sali skandowało gromkie „zostań z nami”. Doktor Alina Grochowalska w Rogoźna nie chciała w ten wieczór mówić o polityce, skupiając się na znacznie wdzięczniejszym temacie – swych wnukach. Robert Zimny, radny z Ryczywołu, też uciekał od polityki woląc opowiadać o swojej pasji kolekcjonerskiej. Potem wszyscy zaśpiewali „sto lat” solenizantowi Ireneuszowi Mainertowi. Wspólna wigilia potwierdziła, że osoby związane z SiGiem łączy nie tylko polityka i chęć działania, a przede wszystkim przyjaźń. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.