Wieś się kłóci

BOGDANOWO. Podobornicka wieś jest zamieszkała przez osoby od dawna związane z tą ziemią oraz nowo przybyłe. Starsze, o ugruntowanych obyczajach i nuworysze, którzy przywieźli własne zwyczaje i oczekiwania. To wszystko powoduje niesnaski i wzajemne żale. Dotyczy to garstki osób, bo reszta żyje w miłej zgodzie, ale ta garstka właśnie potrafi czasami dać nieźle w kość sąsiadom. 

Przykładem może być pewien starszy mężczyzna, systematycznie wyprowadzający swe psy na pobliską Kalwarię. Mieszkańcy Bogdanowa mają do niego pretensje, bo psy załatwiają się pod krzyżem, co obraża ich uczucia religijne. Napisali mu list, w którym proszą, by wyprowadzał psy w inne miejsce lub po nich sprzątał. On się żali, że sąsiedzi widać nie lubią piesków. Mężczyzna ów najwyraźniej pomylił profanację krzyża z miłością do zwierząt. 

Innym przykładem może być pan mieszkający na górze bogdanowskiej. Jego posesja nie została jeszcze skanalizowana, więc skutkiem niedawnych ulew zalało mu piwnicę. Mężczyzna wypompowywał wodę z piwnicy wprost na swą działkę, zalewając tą drogą działki i domy sąsiadom, mającym parcele poniżej. Poprosili go, by wąż od pompy skierował na drogę. Wówczas woda popłynie asfaltem do kanału burzowego. Prośba okazała się bezskuteczna, bo sąsiad stwierdził, że na własną działkę ma prawo lać ile zechce. W ten sposób udowodnił, że myli wolność decyzji z normami współżycia międzyludzkimi. 


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.