Wielka rola małej Łucji

Wielka rola małej Łucji

PARKOWO. Łucja Dobrogowska uczennica drugiej klasy Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie, zadebiutowała 19 marca na deskach Teatru Kameralnego w Bydgoszczy, odgrywając główną rolę podczas polskiej premiery światowego musicalowego hitu West Endu „Matylda” Roalda Dahla.

Grupa nauczycieli wraz z dyrektor Małgorzatą Cyranek wybrała się do Bydgoszczy, aby z dumą obejrzeć trzygodzinny występ swojej uczennicy na deskach tamtejszego teatru.

Udział w musicalu, o którego polską premierę zabiegano dwa lata, to jak dotąd największa przygoda w jej życiu oraz niewątpliwa szansa na rozwój pod opieką najlepszej kadry. Reżyseria: Jacek Mikołajczyk, scenografia: Mariusz Napierała, kostiumy: Tomasz Jacyków, kierownictwo muzyczne: Adam Lemańczyk, przygotowanie wokalne: Marcin Wortmann, choreografia: Katarzyna Zielonka, Jarosław Stanek, to czołowe nazwiska polskiej sceny musicalowej, co sprawia, iż jest to kolejna z czołowych musicalowych produkcji.

Łucja już podczas castingu wykazała się wspaniałym kunsztem wokalno-aktorskim, co przyczyniło się do obsadzenia jej jako jedynej dziecięcej aktorki do dodatkowej roli Lawendy, czyli najlepszej przyjaciółki Matyldy.

Wiele emocji i gratulacji od najbliższych potwierdziły wyśmienite recenzje krytyków i miłośników teatru, dające nadzieję na dalsze możliwości rozwijania swojej pasji i zbliżające się kolejne sukcesy.
Łucja stawiała swoje pierwsze kroki na scenie mając zaledwie trzy lata. Śpiewanie, które sprawiało jej wiele radości i było niepowtarzalną formą zabawy, zaowocowało wieloma muzycznymi przygodami. Już jako sześciolatka została dwukrotnie wyróżniona w Krajowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Mini–Debiuty” w Opolu, prezentując utwór „Do Przedszkola” (sł. i muz. Robert Dobrogowski). Kolejnym wspaniałym przeżyciem dla Łucji był udział w nagraniach płyty o tytule „Dziecko Potrafi” wydanej przez Polskie Radio Dzieciom, gdzie recytowała wiersz Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Jest też laureatką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2021. Mając osiem lat zajęła pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, organizowanego przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”, co dało jej możliwość prezentacji na estradzie Europejskiego Centrum Matecznika Mazowsze.

Obecnie Łucja rozwija swoje umiejętności wokalne pod opieką rodziców, od których otrzymuje w tej dziedzinie ogromne wsparcie. Jest dzieckiem ciekawym świata, cechującym się znaczną wrażliwością. Uwielbia śpiewać, tańczyć, a także grać w tenisa stołowego. Jednym z wielu jej zainteresowań jest także sztuka – rysuje w każdej wolnej chwili.

Marzenia Łucji właśnie się spełniają. Aby móc podziwiać umiejętności małej aktorki musicalowej warto się udać do pięknie położonego Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Warto też trzymać kciuki za Łucję, bo w planach kolejne przedsięwzięcia, ale to na razie sekret jej nie mniej utalentowanych muzycznie rodziców.

Podobne artykuły