Wargowo w Obornikach

OBORNIKI, WARGOWO. Biblioteka publiczna w Obornikach kolejny raz zorganizowała udany wieczór z kulturą. W poniedziałek 26 stycznia sala widowiskowa biblioteki nabrała swojskiego klimatu dzięki oryginalnej dekoracji, zawierającej elementy kojarzące się ze wsią. Tym razem był to autorski wernisaż wystawy fotografii Henryka Wojtysiaka. 

Tematem przewodnim była wieś Wargowo. Wzbogaceniem otwarcia wystawy był program poetycki autora wystawy a zatytułowany "Wargowo – ziemia słońcem malowana". W programie pan Henryk prezentował własne wiersze poświęcone urokliwym zakątkom Wargowa. Był to swoisty spacer po dziejach tej wsi od czasów średniowiecznych do współczesności. 

Wraz z nim po Wargowie spacerowała poetka Barbara Zielińska, którą zaprosił do uczestnictwa w swym programie. Prezentowała ona historię Wargowa zaczerpniętą z przewodnika wydanego z okazji gminnych dożynek 2008, którego współautorem był także Henryk Wojtysiak. Oboje są znani oborniczanom z Towarzystwa Literackiego "Poetycki Wędrowiec". Pani Barbara zrobiła publiczności niespodziankę, ujawniając swój talent wokalny. Zaśpiewała do swojego nowego tekstu literackiego. Całości odpowiedniego klimatu dopełnił zespół Maniewiacy, który wystąpił w strojach regionalnych w ludowym repertuarze. Warto przypomnieć, że zespołem kieruje Krzysztof Warguła, który podczas koncertu dał wspaniały popis gry na saksofonie. 

Sala widowiskowa spontanicznie reagowała na występy oklaskami. Na zakończenie wieczoru Irena Magdziarek – sołtys wsi Wargowo – ze wzruszeniem dziękowała organizatorom za przygotowanie tego wieczoru. Zarówno zdjęcia Wojtysiaka jak i jego twórczość poetycka wywarły na publiczności pozytywne wrażenia, które na długo pozostaną w pamięci. Niezaprzeczalnie był to wspaniały popis jego talentu.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.