Walentynki w Połajewie

POŁAJEWO. 14 lutego o godz. 17 licznie zgromadzona w Gminnym Ośrodku Kultury w Połajewie publiczność mogła podziwiać przedstawienie poświęcone Dniu Zakochanych w wykonaniu grupy artystycznej Ziomale pod opieką Miłosławy Mazur przy pomocy pracowników Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzaty Hejdysz i Joanny Kuliberdy.

W programie znalazły się polskie wierszy o miłości (autorzy m. in. Agnieszka Osiecka, Konstanty Ildefons Gałczyński, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Adam Asnyk), przeboje muzyki rozrywkowej (Wilki, Jeden Osiem L, Maryla Rodowicz) oraz skecze i scenki o miłości przygotowane przez animatorkę grupy. Każdy z epizodów przedstawienia zapowiadany był przez amorka z łukiem celującego w poszczególnych wykonawców. Warto wspomnieć o świetnej Małgośce Maryli Rodowicz brawurowo wyśpiewanej przez uczennicę klasy trzeciej Szkoły Podstawowej.

Po raz kolejny okazało się, że w połajewskiej młodzieży drzemie wielki potencjał artystyczny i zapał do uczestniczenia w zajęciach pozaszkolnych, który wystarczy umiejętnie wykorzystać. Przychylne opinie zadowolonej z przedstawienia publiczności potwierdzają potrzebę imprez teatralnych w Połajewie.

Grupa artystyczna Ziomale powstała miesiąc temu przy GOK-u w Połajewie. Jest to już druga grupa kierowana przez instruktorkę p. Miłosławę Mazur. Ziomale rekrutujący się z klas IV-VI pozazdrościli swym starszym kolegom (gimnazjalistom tworzącym grupę teatralną Zgrzyt przy GOK-u w Połajewie) pierwszych scenicznych sukcesów i przekonali instruktorkę do utworzenia własnej niezależnej grupy. W tej chwili grupa liczy już 30 uczniów, a chętnych, by wstąpić w teatralne szeregi Ziomali stale przybywa.

Następny przygotowywany występ połączonych sił Zgrzytu i Ziomali związany będzie ze świętem kobiet. Już teraz zapraszamy!

Podobne artykuły