Waldemar Iracki nadal na czele

OBORNIKI.. 25 lutego odbyło się w Motoklubie Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, na które ku zdziwieniu organizatorów przybyło tylu chętnych do wstąpienia w szeregi członków klubu, że w sali kameralnej Obornickiego Ośrodka Kultury, gdzie dzięki uprzejmości Lecha Farona odbyło się zebra,nie, brakowało miejsc siedzących.

Na zebraniu skreślono z listy członków osoby nieaktywne, a przyjęto nowych członków wyrażających chęć udzielania się w tej dyscyplinie sportu. Członkowie klubu to nie tylko mieszkańcy Obornik i okolic ale z całej centralnej i północnej Wielkopolski. Przywiązywano wagę do aktywności członków, gdyż nowe legitymacje Motoklubu są dokumentem Unijnym, uprawniającym do szeregu zniżek w całej Unii Europejskiej tego typu jak wstępy na imprezy sportowe, różnego rodzaju ulgi turystyczne a w najbliższym czasie ulgi na autostradach. Jak na każdym tego typu zabraniu podsumowano okres kadencji ustępującego zarządu i dokonano wyboru nowych władz.

Na prezesa Motoklubu ponownie został wybrany Waldemar Iracki, wiceprezesem ds. sportu został Ireneusz Gronostaj, a wiceprezesem ds. organizacyjnych Paweł Ruks, sekretarzem Sławomir Wojtyniak, skarbnikiem Tomasz Okupniak. Członkowie nowego zarządu to: Tomasz Głowacki, Marek Dominik, Jacek Grabowski, Bolesław Drzewiecki, Wojciech Lubka i Janusz Przymusik.

Nadchodzący sezon dla Motoklubu zaczyna się trochę feralnie, bo na sam początek pogoda sprawiła psikusa i musiano odwołać imprezę Rangi Centralnej czyli I i II eliminację o Puchar PZM w Cross-Country, planowaną na 12/13 marzec oraz przenieś ją na późniejszy termin. Ogólnopolski obóz szkoleniowo treningowy stoi pod znakiem zapytania.

Jednak o nudzie w Motoklubie nie można mówić, gdyż w tej chwili trwają intensywne przygotowania do największej organizacyjnie imprezy jaką jest I i II Eliminacje Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Rajdach Enduro, które odbędą się 16 i 17 kwietni. Zapowiedzieli w nich udział, oprócz Polaków, znaczna grupa zawodników z Niemiec. Rajd podzielono na dwie części, z której jedna część odbędzie się na torze motocrossowym w Obornikach, natomiast druga część, czyli próby szybkości w Dąbrówce Ludomskiej i Ludomach. Prócz wymienionych imprez, w tym roku odbędą się jeszcze Mistrzostwa Polski w Motocrossie i Quadach oraz szereg imprez rangi mistrzostw okręgu oraz co jest nowością, z inicjatywy Motoklubu Mistrzostwa Polski Zachodniej w Cross- Country.

Zaplanowano również przebudowę toru motocrossowego, mającą na celu podnieść jego walory widowiskowe oraz rozbudowę trasy cross-country, co ma ściągnąć na tor wszystkich posiadaczy motocykli wyścigowych. Wyeliminuje to przejażdżki leśne po odbytym rajdzie, co jest dużym obciążeniem dla leśników. Jest to w tej chwili również największym problemem dla Motoklubu, gdyż osoby te nie są jego członkami a niesłusznie przypisując ich Motoklubowi, obciążają go za ich występki.

Podobne artykuły