Wakacje z kulturą

POŁAJEWO. Od połowy lipca chętne dzieci z gminy Połajewo mogą miło i pożytecznie spędzić czas podczas organizowanych przez miejscowy GOK zajęć. Spotkania dla milusińskich do 13 roku życia odbywają się codziennie od godz. 11.00 do 14.00. 

Za uczestnikami Coolturalnych Wakacji, bo tak nazywa się ten wakacyjny projekt, pierwszy tydzień. Ten minął pod znakiem ekologii, następny będzie tygodniem zdrowej żywności. Oprócz zabaw na świeżym powietrzu, które odbywają się w gminnym parku krajobrazowym, dla dzieci przygotowano zajęcia z różnych dziedzin, tematycznie związane z hasłem każdego z wakacyjnych tygodni. 

Podczas zajęć dzieci uczyły się, jak segregować odpady, poznawały strony internetowe dla najmłodszych poświęcone ochronie środowiska, ale przede wszystkim doskonale się bawiły podczas zajęć plastycznych, teatralnych i przygotowanych dla nich zabaw ruchowych. Szczególnie przypadł im do gustu dzień poświecony ekomodzie, w którym mogły stworzyć własne niepowtarzalne kreacje z łatek, papierów, gazet, kartonów, baterii, butelek i płyt kompaktowych, a potem poddać się ocenie komisji. 

Dużym zaangażowaniem w projektowanie ekologicznej odzieży wykazali się chłopcy i to ich stroje zostały najwyżej ocenione przez jury konkursowe. Tydzień ekologii zakończyło pełne twórczych pomysłów spotkanie z rzeźbiarzem Mieczysławem Kogutem, który zapoznał uczestników wakacji z techniką rzeźbienia w drewnie i pokazał fragment swojej twórczości. Dzieci mogły spróbować swoich sił podczas tworzenia wspólnej płaskorzeźby, przedstawiającej sylwetkę anioła z pamiątkowym podpisem. 

Zajęcia zadowoliły nawet najbardziej wybredne dzieci i okazało się, że bez komputera da się przetrwać wakacje. Piątki są w GOK-u dniami wyjazdów na basen. Z racji remontu w minionym tygodniu wypadły odwiedziny czarnkowskiej pływalni na wolnym powietrzu, wycieczka odwiedziła za to lubaską plażę. Kąpiele w jeziorze dostarczyły dzieciom nie mniej atrakcji, a przejażdżki rowerami wodnym w towarzystwie opiekunów były dla nich nie lada przygodą. Przed uczestnikami wakacji z GOK-iem wspólne gotowanie, tydzień filmowy oraz na zakończenie – odwiedziny w objazdowym planetarium w związku z tygodniem astronomii. Zajęcia są bezpłatne, płatne są wyjazdy, ale w porównaniu z cenami benzyny, raczej symbolicznie. 

Na razie najmniejszym powodzeniem cieszą się wyjazdy do Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, na przedstawienia dla dzieci i zwiedzanie miasta. Ale, gdy znajdą się chętni i taki wyjazd, podobnie jak w latach ubiegłych dojdzie do skutku. 

Dorośli w wakacyjnej ofercie GOK_u też znajda coś dla siebie. Pierwsza grupa miłośników nadmorskich atrakcji wróciła w sobotni wieczór z całodniowego pobytu nad Bałtykiem, tym razem w Rewalu. Mieszkańcy Połajewa i okolic zdążyli przed załamaniem pogody, a niektórzy zdołali się nawet w morzu wykąpać. 

Dla starszych przygotowano cieszące się niesłabnącym powodzeniem wyjazdy do miejsc kultu. Wszyscy natomiast mogą zapisywać się na wycieczkę do Wrocławskiego Parku Wodnego planowaną na 8 sierpnia. Wszelkie informacje i szczegóły dotyczące letniej oferty gminy Połajewo można uzyskać w GOK-u oraz na stronie internetowej Połajewa (www.polajewo.pl).


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.