Wakacje z nożem w plecach

Wakacje z nożem w plecach

POWIAT OBORNICKI, KUŹNICA ZBĄSKA. Obornicka rodzina miała wakacje z nożem w plecach. Wpierw mąż uderzył pasierbicę, potem żona zaatakowała męża.

Pewna rodzina z powiatu obornickiego wybrała sobie na wypoczynek miejsce niezbyt odległe, bo około 100 km od Obornik, na południu od Nowego Tomyśla. Pięknie położone wśród wód i lasów nieopodal jeziora Kuźnickiego Kuźnica Zbąska.

Małżeństwo zabrało ze sobą 23-letnią córkę jednego z małżonków, 17-letniego syna i jeszcze jedno dziecko w wieku lat kilku.

Miejsce, które wybrali, znajduje się na terenie powiatu grodziskiego, nad niemal samym jeziorem Kuźnickim, gdzie funkcjonuje od lat pole biwakowe o nazwie Port Starych Kapitanów.

Nieopodal są też stawy hodowlane, w których ponoć aż roi się od dorodnych ryb. Miejsce na wakacje niemal wymarzone. Oborniczanie mogli się kąpać, spacerować i łowić rybki.

Zamiast tego wybrali alkohol i awantury rodzinne. Na skutki tegoż nie trzeba było długo czekać.

W środę, około godziny 21:30, gdy niemal wszyscy byli już pod wpływem alkoholu, ktoś poinformował policjantów o rodzinnej awanturze, która zakłócała innym spokój.

Mundurowi przybyli i ustalili, że najpierw 44-letni mężczyzna uderzył pięścią w twarz swoją 23-letnią pasierbicę, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku.

Wrócił po kilku minutach i wówczas wybuchła kolejna awantura. Tym razem jej uczestnikami był wspomniany mężczyzna i jego 41-letnia żona. W rezultacie kobieta dźgnęła nożem swojego męża w plecy i okolice ramienia.

Poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala, a 41-latkę zatrzymano.

Na szczęście nóż nie uszkodził żadnych ważnych narządów i ugodzony nożem mężczyzna wyszedł ze szpitala kilka godzin po zdarzeniu – tak przynajmniej wynika z relacji st. sierż. Aleksandry Hoffmann, oficer prasowej Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Badania wykazały, że w chwili zdarzenia kobieta miała 0,5 promila alkoholu w organizmie, a jej mąż prawie promil. Incydent widziały dzieci w wieku 17 lat i kilkulatek. Wszyscy są mieszkańcami powiatu obornickiego.

Jak dodała st. sierż. Aleksandra Hoffmann: Kobieta jest obecnie w areszcie. Gdy wytrzeźwieje i po zgromadzeniu materiału dowodowego usłyszy zarzuty. Na miejscu czynności przeprowadzali funkcjonariusze oraz technik kryminalistyki. Zabezpieczyliśmy ślady oraz nóż, którym został ugodzony mężczyzna.

Tak już zupełnie na marginesie tego zdarzenia, 12 lipca 2021 w tym samym niemal miejscu wyłowiono zwłoki mężczyzny 31-letniego mieszkańca Nowego Tomyśla.

Miejsce owszem piękne, ale ludzie potrafią je skazić.


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.