W trosce o piękno gminy

GMINA OBORNIKI. W minioną środę można było w arcymiłej atmosferze poznać laureatów VII edycji konkursu „Piękna Nasza Gmina Cała”. Warto tu podkreślić, że w tym roku wzięło w nim udział aż 90 uczestników i jest to swoisty rekord. Uroczyste ogłoszenie wyników i nagrodzenie laureatów tym razem odbyło się w Wargowie.  

Wyjątkową atrakcją wieczoru był specjalny pokaz florystyczny przygotowany przez Joannę Napierałę i Martynę Napierałę oraz Lidię Górkę i Danutę Bartnikowską z obornickiej Kwiaciarni ASIA. Na stołach stanęły dalie w „wazonach” z porów i marchwi. Na ziemi spoczęły kosze pełne dorodnych brzoskwiń śliwek i gruszy z okolicznych sadów. Chętni mogli zwiedzić ogród, który zdobył I miejsce w kategorii „Najpiękniejsza posesja – ogród rekreacyjny (wypoczynkowy)”. Właściciel Michał Madziarek wcielił się w rolę przewodnika i chętnie dzielił się swoją bogatą, ogrodniczą wiedzą przekazując cenne wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin. 

W kategorii Najpiękniejszy balkon zwyciężyła Danuta Królska (Oborniki). W kategorii Estetyka przedszkoli, szkół, zakładów pracy, instytucji I miejsce Biuro Rachunkowe w Bogdanowie Anny i Jana Grzybowskich, II Centrum Formacji Świętorodzinnej w Bąblinie; wyróżnienie: Centrum Ogrodnicze w Bogdanowie Jolanty i Wojciecha Nowickich. Najpiękniejsza posesja-ogród frontowy I Maria Stachowiak, Bąblinek, II Łucja i Leszek Białek, Bogdanowo, III Stefania Jagodzińska, Gołaszyn, Jolanta i Wiesław Majkowscy, Bogdanowo. Najpiękniejsza posesja-ogród rekreacyjny (wypoczynkowy) I Michał Magdziarek, Wargowo, II Władysława Białek, Bogdanowo, III Teresa Rakowska, Rożnowo.  Najpiękniejszy ogródek działkowy I Henryk Kraft, II Paulina Jarusz, III  Urszula Wicherek. Najpiękniej zagospodarowane grunty gminne użytkowane przez osoby fizyczne wyróżnienie Krzysztof Woś, Sylwia Garstka, Mirosława Gawlik, Danuta Izydorczyk, Helena i Bano Goman.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Szczenięta 
owczarka niemieckiego
Informacje pod numerem telefonu
509 400 305

Sprzedam działkę budowlaną 2000 m,
pełne media, 
ul. Owocowa Oborniki
tel. 602 571 861,
507 142 755
724 016 319


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.