W Rogoźnie strzelali na wiwat

ROGOŹNO. W Rogoźnie obchody 11 Listopada był równie patriotyczne, jak w Obornikach. Rozpoczęło się corocznym przemarszem uczestników (wśród których były władze miasta i powiatu, delegacje i oczywiście poczty sztandarowe) z urzędu miasta przy ul. Nowej na Mszę Świętą do kościoła św. Wita.

Koncelebrowanej Mszy za Ojczyznę przewodniczył proboszcz, ks. Jarosław Zimny. Orkiestra Dęta RCK i chór mieszany Echo wprowadziły obecnych swoją muzyką w atmosferę święta. Patriotyczne kazanie wygłosił ks. dziekan Eugeniusz Śliwa. 

Po Mszy jej uczestnicy udali się na plac Powstańców Wielkopolskich, gdzie odbyła się główna część obchodów Święta Niepodległości. Przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego obecni oddali hołd poległym, którzy oddali życie za wolność swoją i swych potomków. Przemówienie należało do starosty Gustawa Wańkowicza, po którym wszyscy oddali hołd Ojczyźnie, wsłuchując się w hymn Rogoźna skomponowany przez Albinę Koźlinkę, a odegrany przez Orkiestrę Dętą RCK. Następnie delegacje, które sięgały prawie całej długości rynku, zaczęły składać kwiaty. Po złożeniu kwiatów sztandary podniosły się w górę, aby przy muzyce ,,Roty’ oddać hołd poległym.

Ciekawym dodatkiem do ceremonii było  strzelanie na wiwat. Pierwszy ,,wystrzelił’ starosta Wańkowicz (na cześć Prezydenta RP), następnie burmistrz Bogusław Janus (na cześć premiera), przewodniczący rady miejskiej Roman Szuberski (na cześć marszałka sejmu), zastępca komendanta straży pożarnej w Obornikach Szymon Wrzeszcz (na cześć marszałka Województwa Wielkopolskiego) i ks. dziekan Eugeniusz Śliwa (na cześć metropolity gnieźnieńskiego). 

Pochód udał się następnie przez ulicę Czarnkowską do gmachu RCK. Trasa nie była przypadkowa, ponieważ uczestnicy natrafili na już prawie ukończone rondo, które wymaga jeszcze tylko kilku szlifów przed oddaniem go do użytku, co ma nastąpić w najbliższych tygodniach.

W budynku Rogozińskiego Centrum Kultury czekało na wszystkich piękne przedstawienie, przygotowane przez rogozińska grupę teatralną ,,To My’. Mówił on o wolności, jako dobrze najwyższym. Skupienie widzów przeplatało się z oklaskami dla młodych artystów. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na rogale marcińskie, których smak zakończył oficjalne obchody dnia niepodległości.

Dodatkowymi atrakcjami było strzelanie i śpiewy patriotyczne dla każdego. Bronią oczywiście zajęło się Bractwo Kurkowe, a zawody odbyły się na strzelnicy. Wspólne śpiewanie rozpoczęło się o 17, a zorganizował ja Bogdan Jeran.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.