W rocznicę Konstytucji

OBORNIKI, ROGOŹNO. W minioną niedzielę swą kolejną rocznicę obchodziła druga na świecie a pierwsza w Europie Ustawa Zasadnicza – nasza polska Konstytucja. Z tej okazji odbyły się uroczystości związane ze świętem upamiętniającym jej uchwalenie. W Obornikach miejscem spotkania był obelisk ku czci bohaterów II Wojny Światowej w parku 3 Maja. Anna Rydzewska wygłosiła tradycyjne przemówienie w którym nie zabrakło odniesień ku naszej polskiej historii i tradycji. Na koniec złożyła wszystkim mieszkańcom gminy życzenia, by uroczystość stała się nie tylko świętem, ale i powodem do dumy i refleksji. 

Licznie zgromadzone delegacje złożyły pod obeliskiem kwiaty. Rozpoczęli inwalidzi wojenni i kombatanci. Potem były organizacje polityczne i samorządowe a na koniec młodzież ze szkół gminy Oborniki. W uroczystości uczestniczyli dyrektor wydziału infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego z Poznania oraz radny Sejmiku Samorządowego Tomasz Szrama. 

Po wspólnym odśpiewaniu Roty, wszyscy uczestnicy uroczystości ruszyli ku kościołowi farnemu na mszę świętą w intencji ojczyzny. Uczestniczyli w niej wszyscy oborniccy proboszczowi a ozdobił ją skrzypek wspaniale grający Ave Maryja Szuberta oraz nie mniej piękny śpiew.  Ks Dziekan Józef Kamzol powiedział: cieszę się, że w tę dzisiejszą uroczystość zebraliśmy się tutaj wokół ołtarza, aby wspólnie dziękować Panu Bogu za dar wolności, a jednocześnie prosić o wspólne dobro, dobro które my nazywamy ojczyzną. Stały w ordynku zasłuchane w jego słowa poczty sztandarowe, modliły się władze miasta. Po mszy jej uczestnicy ruszyli przy dźwiękach Obornickiej Orkiestry Dętej na Rynek, by złożyć tam kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II.

Podobny przebiego miała uroczystość gminno powiatowa w Rogoźnie. Po mszy świętej w kościele św. Wita, nastąpił już tradycyjnie przemarsz na plac Powstańców Wlkp. Tam przy obelisku odbyła się główna uroczystość. Były przemówienia i kwiaty składane przez różne organizacje i szkoły. By szczególnie uczcić 3 maja, nie żałowano nawet wiwatów. Była salwa z armatki wiwatówki, strzelał też w pistoletu na pomyślność ojczyzny sam komendant powiatowy policji Wojciech Spychała.  


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.