W geście solidarności

OBORNIKI. Światowy Dzień Inwalidów został powołany przez Światową Organizację Pracy jeszcze w roku 1956 i przypada zawsze na trzecią niedzielę marca. Oborniccy emeryci i renciści obchodzą go corocznie. 

Tym razem spotkali się z tej okazji w środę 22 kwietnia, by razem skupić się choć przez chwilę nad problemem niepełnosprawności, bo jak mawiał niemiecki psychiatra i filozof, główny przedstawiciel egzystencjalizmu, Karl Jaspers „Nie wolno tracić nadziei, dopóki człowiek żyje z człowiekiem". 

W tym miejscu trzeba wspomnieć, że sala klubowa przy ulicy Młyńskiej była wypełniona dosłownie po brzegi. Na maleńkiej scenie znaleźli miejsce młodzi ludzie, których los srodze doświadczył i oni to właśnie pokazując, że są  „Tacy sami”, przyozdobili spotkanie piosenką a nawet elementami tańca. 

Zanim pan Franciszek Matelski ich o to poprosił, burmistrz Anna Rydzewska przyznała, że cieszy ją to wspólne spotkanie a następnie wszystkim życzyła wiele zdrowia. Słów kilka powiedział też kapelan emerytów ks. Zbigniew Urny, a potem były już tylko występy. Przy wsparciu swych wielkich przyjaciół Leszka Farona i Marcina Samolczyka, zespół „Tacy Sami”, powstały wiele lat temu przy stowarzyszeniu „Przyjaciel” dał koncert gromko oklaskiwany przez słuchających. Wiele osób śpiewało razem z nimi. Zaśpiewał też zespół „Sonata”, i wspaniała pani Zofia a nie zabrakło i chwili z poezją. 

W Polsce żyje około pięć i pół miliona osób niepełnosprawnych. To z myślą o nich był ten koncert. Żeby podkreślić solidarność seniorów i szacunek wobec tych, którym się żyje trudniej, wszyscy zgromadzeni byli wieczorowo ubrani tak jak w bardzo ważne święto. Był to wieczór szczególny a fragmenty ze spotkania można obejrzeć na stronie www,oborniki.com.pl.


Okładka najnowszego numeru Gazety Obornickiej

Sprzedam
piętro domu

w Kowanówku
120 m2, garaż, 
budynek gospodarczy, działka, 
ogrzewanie gazowe,
osobne wejście.
tel. 501 546 289

Sprzedam działkę
Kowanowo k/Obornik
o pow. 1574 m2
woda, kanalizacja, prąd
tel. 604 437 643
tel. 607 824 436


TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!


Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.