W Wymysłowie jednym głosem w ważnych sprawach

W Wymysłowie jednym głosem w ważnych sprawach


WYMYSŁOWO. Koło Gospodyń Wiejskich w Wymysłowie wraz z sołectwem starają się o utworzenie nowego lub doposażenie istniejącego w sołectwie placu zabaw.

Obecny plac jest ubogi i nieatrakcyjny dla dzieci. W czerwcu odbyły się konsultacje z mieszkańcami Wymysłowa, podczas których powstały „projekty” wymarzonego placu zabaw. Na tablicy pojawiły się pomysły, a mieszkańcy przy najlepszych stawiali kreski, by wybrać w demokratyczny sposób najbardziej pożądane.

Po podsumowaniu wspólnie ustalono, że głównymi elementami wymarzonego miejsca zabaw są karuzela z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych oraz huśtawki.

Mieszkańcy chcieliby także, aby w przyszłości na placu znalazły się siłownia zewnętrzna, bocianie gniazdo, czy nowa zjeżdżalnia.

Liderka projektu Hanny Kowalskiej wraz z sołtys Wymysłowa Urszulą Warguła odwiedziły burmistrza Tomasza Szramę, aby pozyskać informacje o możliwościach wnioskowania o dotacje z różnych źródeł i programów. Sołectwo napisze także strategię do programu Wielkopolska Odnowa Wsi w nadziei, że ich pomysły znajdą akceptację.

Hanna Kowalska powiedziała: Nasze KGW realizuje w tym roku, poza akcją Masz Głos, jeszcze dwa inne zadania: Działaj Lokalnie, czyli projekt Lokalnej Grupy Działania Kraina Trzech Rzek oraz projekt Wielkopolskiej Wiary.

– W ramach tych projektów zostanie postawiona tablica informacyjna, ławki parkowe, powstanie rabata różana wraz ze zbiornikiem na deszczówkę, posadzone zostaną krokusy i rozebrana stara drewutnia. Zależy nam, aby teren przy świetlicy stał się miejscem spotkań i integracji. Działając wspólnie z panią sołtys możemy więcej. Chcemy, aby nasz mały mieszkaniec Filip, mógł również korzystać z placu, stąd karuzela z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych – dodała Hanna Kowalska .


Okładka najnowszego numeru Gazety ObornickiejBIURO RACHUNKOWE
Oborniki ul. Obrzycka 21
tel. 061/29-66-682, 602 130 147
Prowadzi:
księgi handlowe
księgi przychodów 
i rozchodów
rozliczenia 
z Urzędem Skarbowym
wynagrodzenia 
i rozliczenia ZUS
wyprowadzanie zaległościUSŁUGI TRANSPORTOWE
do 1,5 tony
z paką otwartą
tel. 697 300 576TANI WĘGIEL
PROMOCJA

Skład opału w Rożnowie poleca:
– Węgiel Kamienny Kostka
LUZ 1700 zł/t
– Węgiel Kamienny Orzech
Worki LUZ 1450 zł/t
– Ekogroszki Węgla Kamiennego Worki LUZ 1400 zł/t
– Miał z Groszkiem Luz
Ekogroszek składujemy w suchym, zamkniętym pomieszczeniu
Rożnowo ul. F. Mickiewicza 5
CENY PROMOCYJNE!!
Nie przepłacaj! Zadzwoń!
Tel. 502 612 399 lub 600 371 366
Transport powyżej 1 tony na terenie gmin 
Oborniki, Rogoźno i Ryczywół GRATIS!Układanie parkietów, podłóg i paneli,
cyklinowanie, polerowanie bezpyłowe
Oborniki tel. 669 934 242


REDAKCJA

Gazeta Powiatowa Ziemia Obornicka. Tygodnik Informacyjny, Kulturalny i Społeczny. Ukazuje się w każdy wtorek od 1991 roku. Wydawca: Handel-Druk-Kolportaż. ISSN 1427-5848.

Reklamy i ogłoszenia
Dorota Misiorna: tel. 660 875 525, dorota@oborniki.com.pl.

Zastępca redaktora naczelnego:
Czesław Kiwertz, tel. 605 731 021, kiwertz@oborniki.com.pl.

Redaktor naczelny: Marek Misiorny,
tel. 517 146 753.

Mail do redakcji: gazeta@oborniki.com.pl.