W Uścikówcu szykują się zmiany

W Uścikówcu szykują się zmiany

UŚCIKÓWIEC. Gmina Oborniki otrzymała kolejne dofinansowanie. Tym razem dodatkowe środki, pozyskane w ramach XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”, pozwolą na zagospodarowanie terenu przy świetlicy w Uścikówcu.

Kwota dofinansowania to 43.150 zł, czyli połowa całej wartości projektu, pod wdzięczną nazwą „Blisko rzeka, blisko las, miło spędzisz u nas czas – zagospodarowanie terenu przy świetlicy w Uścikówcu”, którego koszt oszacowano na 87.012,01 zł.

Inwestycja pozwoli na utworzenie przestrzeni do integracji, wesprze aktywizację dzieci i młodzieży oraz popularyzację spędzania czasu na terenie świetlicy wiejskiej.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano modernizację obszaru położonego bezpośrednio przy świetlicy wiejskiej – utwardzenie 160 m2 terenu, gdzie ustawiona zostanie drewniana wiata rekreacyjna.
Na zakończenie modernizacji terenu planuje się imprezę integracyjno-edukacyjną dla mieszkańców – piknik rodzinny, połączony z otwarciem uporządkowanej przestrzeni dla mieszkańców.

Po stresie, który przeżyła część mieszkańców skutkiem informacji o la discrètement planowanej budowie kompostowni, to miła wiadomość.

Podczas wydarzenia, we współpracy z KGW, mieszkańcy będą mogli wspólnie spędzić czas na grach i zabawach, częstując się smakołykami i nie myśleć o wspomnianej tu inwestycji.

Podobne artykuły